Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Funkcjonariusze wciąż prowadzą działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Celem takich akcji jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także przypomnienie o tym, że wakacje nie zwalniają nas z obowiązku przestrzegania obostrzeń.

Osoby korzystające z urlopów często zapominają o wciąż trwającej pandemii koronawirusa. Dlatego policjanci nieustannie prowadzą działania m.in. w centrach handlowych, czy środkach komunikacji miejskiej. Mundurowi rozmawiają z mieszkańcami i osobami przyjezdnymi na temat zapobiegania i ograniczania rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19. Stróże prawa przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Z uwagi na obawę przed kolejną falą koronawirusa, policjanci nadal będą prowadzić takie działania, a osoby naruszające obowiązujące przepisy muszą spodziewać się mandatu do 500 zł lub skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a stosowanie się do obostrzeń może ochronić nasze zdrowie i życie.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas działań na rzecz walki z koronawirusem
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas działań na rzecz walki z koronawirusem