Home staging – najważniejsze zasady

Słyszeliście o home stating? To usługa, która ma poprawić wygląd mieszkania, aby lepiej i szybciej je sprzedać. W ten sposób można podnieść cenę nieruchomości nawet o kilka lub kilkanaście procent przy niewielkim nakładzie finansowym. Home staging można zlecić profesjonaliście lub przy odrobinie zmysłu artystycznego przeprowadzić samodzielnie. Jakie są najważniejsze zasady home staging’u?

Porządek

Kluczowe jest zaprowadzenie porządku w lokalu. Usunięcie starych i zniszczonych mebli, odmalowanie pobrudzonych ścian, czy pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów od razu poprawi wygląd mieszkania. Malowanie ścian warto też rozważyć, jeśli kolory są intensywne lub ciemne. Jasna kolorystyka daje wrażenie przestrzeni i rozjaśnia wnętrze. Pozbycie się śmieci jednak nie wystarczy, czeka nas jeszcze gruntowne sprzątanie. Wszystko należy starannie wyczyścić: podłogi, fugi w łazience, szafki, a nawet krany. Mieszkanie powinno być nieskazitelnie czyste, dlatego należy zadbać również o pochowanie akcesoriów. Sprzęty kuchenne, kosmetyki i inne przedmioty codziennego użytku, należy dokładnie pochować. Nie wolno również zapominać o dokładnym umyciu okien i luster, które dodadzą mieszkaniu blasku. Dzięki temu mieszkanie będzie wyglądało przestronnie, neutralnie i przede wszystkim czysto. Będzie to przydatne zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak i pokazywania nieruchomości potencjalnym kupującym.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Gdańsk Aniołki

Hotelowe wnętrze

Mieszkanie na sprzedaż powinno trochę przypominać pokój hotelowy. Wygodny, a jednocześnie całkowicie neutralny, daje przestrzeń, aby wyobrazić sobie siebie odpoczywającego na kanapie, czy pijącego ulubioną kawę w kuchni. Dlatego należy pozbyć się wszystkich osobistych przedmiotów. Rodzinne zdjęcia, pamiątki z wakacji i inne bibeloty należy pochować. Warto również dokładnie zaścielić łóżko, usunąć obrusy, serwetki i ulubione kubki.

Przyjemny komfort

Mimo że mieszkanie ma wyglądać, jakby nikt w nim nie mieszkał, to wciąż ma być przyjemne i komfortowe. W salonie można ułożyć poduszki dekoracyjne i ustawić kwiaty. W kuchni dobrze sprawdzi się kosz z owocami i przyjemny zapach np. świeżo mielonej kawy. Natomiast w łazience dobrze jest ułożyć puchate ręczniki pasujące do wystroju wnętrza i klimatyczne świece. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie, które podkreśli atuty mieszkania.