Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przeprowadzili na terenie Gdyni działania z wykorzystaniem drona. Wykorzystanie bezzałogowego statku powietrznego nie tylko pozwoliło obserwować drogi ale przyczyniło się do udzielenia szybkiej pomocy mężczyźnie, który nagle przewrócił się na chodniku.

Funkcjonariusze każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Wczoraj policjanci gdyńskiej drogówki wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, obserwowali drogi z wykorzystaniem drona. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie ilości wypadków.

Działania były skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki nowoczesnej technice stróże prawa obserwowali, czy każdy stosuje się do przepisów drogowych. Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie kierujących i pieszych. W przypadku wykroczenia taka informacja przekazywana była policjantom drogówki, którzy przeprowadzali interwencję z osobami łamiącymi przepisy. W trakcie pracy mundurowi zarejestrowali wykroczenia związane z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowej zmiany pasa ruchu oraz przejeżdżaniu przez linię ciągłą.

Wykorzystanie bezzałogowego statku powietrznego to nie tylko narzędzie, które służy do pomocy przy rejestrowaniu sprawców wykroczeń. Dzięki pracy z tym nowoczesnym urządzeniem można również uratować ludzkie życie. Wczoraj podczas działań funkcjonariusze z Gdańska, obsługujący drona, zauważyli mężczyznę, który nagle przewrócił się. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy oraz wezwali ratowników medycznych.

Były to pierwsze działania z policyjnym dronem na terenie Gdyni.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta na tle radiowozu podczas sterowania dronem.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta podczas sterowania dronem.
  • Zdjęcie przedstawiające policyjnego drona
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta podczas sterowania dronem.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta udzielającego pomocy mężczyźnie, który leży na chodniku. Sytuacji przypatruje się dwóch przechodniów.
  • Zdjęcie przedstawiające skrzyżowanie ul. Morskiej z Obwodnicą Trójmiasta.