Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zalety outsourcingu kadr i płac

Kadry i płace to dział obejmujący bardzo szeroki zakres obowiązków. Podstawowym jego zadaniem jest sporządzanie i prowadzenie pełnej dokumentacji pracowniczej, takiej jak umowy, aneksy, badania lekarskie, wnioski urlopowe czy zwolnienia lekarskie. Kadry i płace odpowiedzialne są również za sporządzanie list płac, naliczanie oraz terminowe wypłacanie wynagrodzenia, dokonywanie rozliczeń podatkowych, sporządzanie sprawozdań, deklaracji i wielu innych pism dla instytucji państwowych.

Ponieważ dokumentacja zawsze musi być zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy, obowiązki musi objąć specjalista mający odpowiednie kwalifikacje. Komu powierzyć prowadzenie kadr i płac w przedsiębiorstwie? Czy lepiej zatrudnić kadrową, czy wybrać outsourcing kadr i płac? Co będzie dla Ciebie lepsze i bardziej opłacalne?

Kadrowa na etat czy outsourcing? – Komu powierzyć prowadzenie kadr i płac?

W zależności od wielkości biznesu i ilości zatrudnionych osób różne firmy przyjmują różne modele prowadzenia kadr i płac. Jedni przedsiębiorcy zajmują się tym sami, inni zatrudniają profesjonalną kadrową, a jeszcze inni zachwalają zalety outsourcingu. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają zazwyczaj największy problem z wyborem odpowiedniego modelu. Mały biznes ma jeszcze umiarkowaną ilość dokumentacji pracowniczej, więc teoretycznie przedsiębiorca poradziłby sobie ze wszystkim sam. Teoretycznie, gdyż w praktyce, mało kto ma na to czas. Poza tym nie każdy musi się na tym znać! To, że masz w sobie żyłkę przedsiębiorcy, nie znaczy wcale, że musisz znać się na księgowości, rachunkowości i prowadzeniu kadr i płac!

Drugim rozwiązaniem jest stworzenie miejsca pracy i zatrudnienie kadrowej na etat. To jednak wymaga dużego wkładu finansowego. Na pewno trzeba zainwestować w wyposażenie stanowiska w sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie. Do tego dochodzi wypłacanie pensji, koszty utrzymania pracownika i regularne szkolenia. Trzeba zapewnić kadrowej uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które pozwolą jej aktualizować swoją wiedzę. Nie każda firma może sobie na to wszystko pozwolić. Najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest przekazanie kadr i płac zewnętrznej firmie, która oferuje kompleksowe usługi księgowo-kadrowe. Jakie są największe zalety outsourcingu?

Największe zalety outsourcingu kadr i płac

Przedsiębiorcy bardzo często wydzielają kadry i płace, powierzając je specjalistom z biura rachunkowego. Wybierając outsourcing, możesz naprawdę dużo zyskać. Biuro rachunkowe zatrudnia wykwalifikowanych ekspertów, którzy specjalizują się nie tylko w księgowości, ale też w prawie pracy, prawie podatkowym czy prawie ubezpieczeń społecznych. Specjaliści poprowadzą księgowość, kadry i płace, oraz udzielą pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej. Zapewnia to przede wszystkim komfort i wygodę. Jeśli kadry i płace oraz dokumentacja finansowa firmy będą w dobrych rękach, Ty będziesz mógł skoncentrować się planowaniu nowych inwestycji.

Największe zalety outsourcingu kadr i płac to:

Płynność w funkcjonowaniu działu kadr i płac. W małej i średniej firmie wystarczy jeden specjalista, który poradzi sobie z obsługą biura i samodzielnie poprowadzi kadry i płace. Jednak jeden pracownik nie zapewni przedsiębiorcy komfortu, gdyż w razie urlopu lub zwolnienia lekarskiego będzie musiał znaleźć kogoś na zastępstwo. Outsourcing rozwiązuje ten problem! Biuro rachunkowe nie pójdzie na urlop, nie rozchoruje się i nie weźmie zwolnienia.

Bezpieczeństwo i pewność, że wszystkie rozliczenia są poprawne, a dokumentacja prowadzona zgodnie z prawem. Przeprowadzenie kadr i płac to odpowiedzialna praca, która wymaga doskonałej znajomości przepisów prawa pracy. Dzięki doświadczeniu ekspertów proces naliczania wynagrodzeń przebiega szybko i sprawnie, a problemy kadrowe rozwiązywane są na bieżąco.

Dyskrecja i pewność, że dane i poufne informacje dotyczące firmy, nigdy nie zostaną rozpowszechnione i nie trafią w niepowołane ręce. Pracownicy biura rachunkowego zobowiązani są do dotrzymania tajemnicy zawodowej. To gwarancja poufności i dyskrecji. Żadne dane czy informacje o wynagrodzeniach nie zostaną ujawnione i nie będą stanowiły źródła konfliktów między pracownikami.

Kompleksowa obsługa firmy, jaką oferują profesjonalne biura rachunkowe np. biuro Techtax w Gdyni, to nieoceniona pomoc w prowadzeniu biznesu! Wyspecjalizowani eksperci zadbają o dokumentację finansowo-księgową, poprowadzą kadry i płace, oraz pomogą w rozwiązywaniu problemów. Specjaliści z biura Techtax służą pomocą i radą z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy i oferują wsparcie w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Oszczędność to chyba największa zaleta outsourcingu. Przedsiębiorca nie musi tworzyć stanowiska pracy, inwestować w wyposażenie i utrzymanie pracowników. Biuro rachunkowe zapewnia kompleksową obsługę w jednym abonamencie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Miesięczna opłata za usługi biura rachunkowego jest często niższa niż utrzymanie jednego dobrego specjalisty. Outsourcing kadr i płac to komfort, wygoda i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Zalety outsourcingu są niepodważalne, gdyż profesjonaliści najlepiej zadbają o dokumentację każdego przedsiębiorstwa. Skorzystanie z usług biura rachunkowego Techtax daje 100% pewność, że kadry i płace będą prowadzone rzetelnie i prawidłowo. Co wybierzesz? – Utworzenie własnego działu kadr czy liczne zalety outsourcingu? Wybór należy do Ciebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://techtax.pl/uslugi/uslugi-kadrowo-placowe/