Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji, 24 października oraz 7 i 21 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować światła swojego pojazdu na stacjach kontroli, które biorą udział w kampanii.

Prawidłowe oświetlenie samochodów jest bardzo istotne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego powstała kampania "Twoje Światła - nasze bezpieczeństwo", zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

W Sobotę 24 października, a takze 7 i 21 listopada br. w ramach kampanii kierowcy bedą mogli bezpłatnie skontrolować oswietlenie swoich samochodów na stacjach kontroli pojazdów, będących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, oraz na innych stacjach, które zgłosiły się do działań. 

Celem kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” jest przypomnienie i uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest widoczność na drodze. Osoby posiadające aplikację YANOSIK będą miały w niej dostęp do informacji nt. akcji oraz lokalizacji stacji kontroli, które  biorą w niej udział.

Na terenie Gdyni udział w kampanii bierze:

  • Stacja Kontroli Pojazdów Europak, ul. Wielkopolska 393
  • Stacja Kontroli Pojazdów Europak, ul. Płk. Stanisława Dąbka 220

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/195250,TwojeswiatlaNaszebezpieczenstwo.html