Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Biblioteka z Pasją zaprasza na cykliczne lekcje języka niemieckiego on-line, które poprowadzą wolontariuszki z Austrii, Klara oraz Ina. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się cyklicznie, w każdy czwartek o g. 17.00. Liczba uczestników jest ograniczona.

Spotkania będą odbywały się na platformie Zoom. Obowiązują zapisy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W tytule maila prosimy wpisać: “Lekcje niemieckiego on-line”.
Uwaga: na lekcjach będziemy mówić w języku angielskim.

Cześć wszystkim. Nazywam się Klara, jestem wolontariuszką z Austrii. Pracuję w Bibliotece z Pasją do lipca 2021 r. Chcę zaprosić Was na cotygodniowe spotkania z językiem niemieckim, które niezobowiązująco poprowadzę wspólnie z Iną, też Austriaczką, wolontariuszką z Bibliotek Wzgórze i Śródmieście. Chcemy rozmawiać o Austrii, austriackiej kulturze, różnicach między naszą a polską kulturą itp. Ponadto nauczymy Was podstaw niemieckiego oraz nieco austriackiego slangu. Na pierwszym spotkaniu opowiemy trochę o sobie, skąd pochodzimy. Spotkania będą prowadzone po angielsku, więc nie martwcie się, jeśli nie znacie jeszcze niemieckiego! Spotkania będą odbywały się on-line na platformie Zoom, dopóki sytuacja pandemiczna nie ulegnie zmianie.

EN:

Hello everybody! My name is Klara and I am an Austrian volunteer. I work in the Biblioteka z Pasją until July 2021. I want to invite you to informal weekly German lessons that I will run with Ina, another Austrian volunteer from Biblioteka Wzgórze and Śródmieście. We will talk about Austria, Austrian culture, the differences to Polish culture and so on. Moreover, we will teach you basic German and even some Austrian slang. In the first meeting we will tell you something about where we come from. These lessons will be in English so no worries if you don’t know any German yet. Because of the ongoing pandemic they will be online on zoom.