Przez weekend gdyńscy policjanci prowadzili kolejne działania na rzecz walki z koronawirusem. Mundurowi zwracali uwagę na to, czy mieszkańcy Gdyni oraz osoby przyjezdne stosują się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze interweniowali w blisko 70 przypadkach. Stróże prawa przypominają, żeby stosować się do zaleceń sanitarnych.

Gdyńscy policjanci codziennie prowadzą działania, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby covid-19. Funkcjonariusze nieustannie przypominają o obowiązujących nakazach i zakazach w związku z koronawirusem. Niestety wciąż zdarzają się osoby lekceważące przepisy.

W miniony weekend funkcjonariusze przeprowadzili kolejną akcję i zwracali uwagę na to, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych ograniczeń. W trakcie pracy mundurowi przeprowadzili blisko 70 interwencji. Funkcjonariusze wystawili 30 mandatów, skierowali 1 wniosek do sądu, pouczyli 12 osób, a 2 osobom zwrócili uwagę. Interwencje dotyczyły niestosowania się do zakrywania ust i nosa.

Koronawirus nie zniknął. Dlatego policjanci zapowiadają dalsze działania i cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.