Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Gdyńscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców każdego dnia rozdają mieszkańcom maseczki ochronne, które zakupione zostały przez Urząd Miasta w Gdyni. Mundurowi zaopatrują w maseczki wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących.

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Gdyni otrzymała od miasta 1000 bawełnianych maseczek. Od początku, kiedy wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa, funkcjonariusze rozdają maseczki wszystkim osobom, które z różnych względów ich nie posiadają. Takie akcje mają miejsce dzięki pomocy Urzędu Miasta w Gdyni, który zakupił maseczki na takie cele. To już druga partia maseczek, które gdyńska policja otrzymała od miasta.

Policja reaguje za każdym razem kiedy widzi, że osoby lekceważą obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Mundurowi podczas działań przekazują maseczki mieszkańcom i turystom. Bardzo często wśród najbardziej potrzebujących są osoby bezdomne. Tym bardziej takie akcje są bardzo dobrze odbierane przez społeczeństwo.

Dzięki stosowaniu maseczek zmniejszamy ryzyko zagrożenia. Pamiętajmy, że osoby zarażone wirusem będą unikać środków ochrony jeśli będą widzieli, że inni nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących obostrzeń. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, dzięki którym chronimy siebie i innych.