Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wizyta u stomatologa w czasie pandemii COVID-19

Profesjonalny gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w sprzęt najnowszej generacji oraz zapewniać pacjentowi odpowiednie środki bezpieczeństwa w trakcie zabiegów. W dobie koronawirusa lekarze dentyści i pozostali pracownicy służby zdrowia muszą zadbać o specjalne środki dezynfekujące czy ochronne. Podpowiadamy, jak należy przygotować się do takiej wizyty i gdzie możemy się czuć bezpiecznie.

Obowiązujące procedury w gabinetach

Rekomendowanym miejscem na mapie Gdyni jest Centrum Stomatologii DentalSand. Klinika oferuje pełen zakres świadczeń stomatologicznych, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu pacjentowi. Wizyta w DentalSand odbywa się według restrykcyjnych zasad i ściśle określonych procedur. Zanim pacjent trafi do gabinetu, lekarz przeprowadza z nim szczegółowy wywiad epidemiologiczny przez telefon. Każda osoba zgłaszająca się po pomoc musi odkazić i zdezynfekować ręce oraz wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, w których zadeklaruje brak niepokojących objawów. W gabinecie stomatologicznym może przebywać maksymalnie jeden pacjent. Przed samym wejściem dokonuje się pomiaru temperatury. W tym celu używa się termometru bezdotykowego. Powietrze w każdym pomieszczeniu jest oczyszczane za pomocą jonizatora powietrza. Wszyscy odwiedzający DentalSand mogą także liczyć na jednorazowe folie ochronne.

O pozostałych środkach bezpieczeństwa

Z uwagi na pandemię Sars-COV-2, klinika DentalSand wprowadza tymczasowe zmiany związane z przyjmowaniem pacjentów. Lekarze dentyści i personel medyczny muszą być wyposażeni w niezbędne akcesoria i odpowiedni sprzęt. Każdy z nich posiada kombinezon ochronny, gogle, przyłbice, maski pełnotwarzowe z filtrem czy ochronę na obuwie. W gabinecie nr 1 i 2 znajdują w śluzy, również dla stomatologów. DentalSand stara się zapewnić optymalne warunki sanitarne. Jonizator powietrza pracuje w tym miejscu 24 godziny na dobę. Przyjmowanie pacjentów odbywa się na zmianę w dwóch gabinetach, tak by zachować odpowiedni czas na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń. Podczas zabiegu każda osoba musi bezwzględnie przestrzegać zaleceń personelu. Procedury COVID-19 mają na celu zabezpieczyć pacjenta oraz personel medyczny przed zakażeniem, do którego może dojść drogą kropelkową podczas leczenia. Większość zabiegów dotyczy pilnej interwencji związanej z występowaniem bólu zęba, procesów zapalnych i ropnych, torbieli czy urazów. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej www.dentalsand.pl!