Już po raz trzeci z okazji Walentynek Biblioteka Gdynia zaprosi wszystkich zakochanych w literaturze na Randkę z książką. 14 lutego przez cały dzień – w godzinach otwarcia wymienionych poniżej filii – na czytelników będą czekały książki-niespodzianki. I będzie można wziąć je do domu.


… ale prawdziwej miłości trzeba szukać, dlatego książkowe prezenty będą ukryte. Między innymi książkami, pod regałami i w innych bibliotecznych zakamarkach.

Ale to nie wszystko! Dodatkowe niespodzianki przygotowali dla naszych Czytelników Partnerzy Karty Mieszkańca Gdynia: Centrum Nauki EXPERYMENT, Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury, Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Teatr Gdynia Główna.

W części książek-upominków będą czekały: podwójne vouchery na wybrany spektakl w Teatrze Głównym Osobowym oraz Teatrze Konsulatu Kultury, bezpłatne – podwójne wejściówki do Centrum Nauki EXPERYMENT oraz do Muzeum Emigracji, a także karty rabatowe do kawiarni Konsulatu Kultury. Ponadto wśród książek znajdą się egzemplarze wyjątkowego albumu przedstawiającego portrety imigrantów, sfotografowanych na początku XX wieku, na słynnej wyspie Ellis położonej u wybrzeża Nowego Jorku: „Augustus F. Sherman. Atlas Imigranta”.

Po książkowe walentynki zapraszamy do filii:


Biblioteka Śródmieście, Biblioteka Centralna, Biblioteka Wzgórze, Biblioteka z Pasją, Biblioteka Obłuże, Mediateka Pogórze, Biblioteka Oksywie, Biblioteka Witomino, Biblioteka Witomino – Leśniczówka, Biblioteka Cisowa, Biblioteka Dąbrowa.


Wszystkich uczestników zabawy zachęcamy do wrzucania w social media (na swoich kanałach lub na stronie wydarzenia) zdjęć z odnalezionymi książkami!