Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Rolety okienne - kilka porad podczas wyboru rolet

Wybór rolet okiennych do naszego mieszkania jest tym istotnym. Od rolet zależeć będzie stopień nasłonecznienia naszego pomieszczenia, stanowią one istotny element wystroju i klimatu wnętrza, powinny być funkcjonalne i odpowiadać naszym potrzebom. Dlatego, jeśli myślisz o zmianie dekoracji okiennych, ten artykuł jest dla ciebie.

Rolety wolnowiszące

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych typów rolet okiennych. Nic dziwnego, jest funkcjonalny i niezwykle prosty w montażu, a dodatkowo występuje w mnogości kolorów i materiałów.

Na rynku znajdziemy dwa typy rolet wolnowiszących: mini oraz w kasecie. Rolety mini są proste w montażu i utrzymaniu, nadają się świetnie do mieszkania, a także biura i miejsc użytku publicznego. Ich montaż jest praktycznie bezinwazyjny i po zdemontowaniu, nie zostawia żadnych śladów. Dobrze sprawdzą się na poddaszu.

Rolety w kasecie od mini różnią się tym, że zwijane są do kasety zamontowanej z reguły na górnej części okna. Rolety mogą być zamontowane w kasecie płaskiej oraz wypukłej. Przy tej drugiej należy pamiętać, że kaseta ogranicza nieco możliwość otwierania szeroko okna. Zaletą tego rozwiązania jest jednak fakt, że rolety chronione są przed czynnikami zewnętrznymi, a także nie osadza się na nich kurz, co może mieć duże znaczenie, kiedy cierpimy na alergie.

Rolety w kasecie płaskiej montuje się poprzez przymocowanie do listew przyszybowych, natomiast kaseta wypukła jest do okna przyklejana, nie ma więc potrzeby wiercenia dziur.

Rolety plisowane

Rolety plisowane

To wybór dla osób, które nie boją się eksperymentować i chciałyby zmienić swoje przestrzenie na ciekawe i nietypowe. Rolety plisowane coraz częściej pojawiają się w naszych domach, dodając przestrzeniom, w zależności od wystroju, odrobiny surowego klimatu lub elegancji. Roleta wygląda jak harmonijka i może być zwijana z jednej bądź z dwóch stron.

Mogą one być wykonane z wielu różnych materiałów, wliczając tkaniny naturalne i sztuczne czy nawet włókno bambusowe.

Rolety te dają świetną kontrolę nad tym, ile światła wpuszczamy do pomieszczenia, zakupić możemy je w wielu wariantach kolorystycznych, a dodatkowo, niektóre z materiałów można prać w praniu ręcznym, więc sprawdzą się również w kuchni, choć świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie również zyskują na popularności i nie ma w tym przypadku. Są eleganckim, prostym rozwiązaniem, które świetnie prezentuje się w wielu przestrzeniach i stylach.

rolety na dzień i noc

Roleta rzymska dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, także bez problemu dopasujemy ją do swojej przestrzeni. To rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na estetyce. Wykonane z tkanin, nadają szlachetności i lekkości jednocześnie.

Rolety dzień i noc

Są to rolety, które zbudowane są z poziomych pasów, umożliwiających precyzyjną regulację wpuszczanego światła. Nadają się świetnie do wszelkiego typu pomieszczeń, prezentują się estetycznie i nowocześnie. Polecane są zwłaszcza tym, którzy lubią dbać o duże zaciemnienie pomieszczenia.

Zanim zdecydujemy się na zakup, zastanówmy się, czego oczekujemy? Czy zależy nam na dobrym stylu i niecodziennych rozwiązaniach, czy przede wszystkim na funkcjonalności i dużym zacienieniu? A może obie te rzeczy są dla ciebie równie istotne? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz u specjalistów z firmy Wako Rolety.