Duże i ciężkie meble, sprzęt RTV czy AGD, sprzęt sportowy czy pokaźnych rozmiarów rośliny doniczkowe – to tylko kilka przedmiotów sprawiających problemy podczas przeprowadzek. Jak można przewieźć je bez trudu do nowego lokum?

Przy przeprowadzce najczęściej czeka na nas szereg prac, które dotyczą także przewozu gabarytów, czyli tych przedmiotów, których wymiary oraz ciężar są większe niż przeciętne. Najczęściej po prostu nie dysponujemy samochodem pozwalającym na transport takiego mienia, ale nie oznacza to, że jego dostarczenie pod nowy adres musi być skomplikowane.

Przewóz gabarytów można zrealizować na kilka sposobów w zależności do tego, jak dużo mienia mamy do transportu, a także od tego, czy zależy nam także na dodatkowych usługach.

Co warto wybrać? Doradzają specjaliści z serwisu internetowego: http://www.transportprzeprowadzki.com.pl/.

Przeprowadzka z gabarytami – wynajem auta dostawczego

Pierwsza opcja dla osób, które mają do przewiezienia gabaryty podczas przeprowadzki, to wynajęcie samochodu dostawczego. Koszt tego rodzaju usługi to najczęściej od 100 do 200 złotych dziennie. Do wynajmu samochodu do 3,5 tony potrzebujemy zwykłego prawa jazdy kategorii B.

Wynajem auta dostawczego to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, lecz z drugiej strony powinniśmy pamiętać także o tym, że takie rozwiązanie może być bardziej wymagające. Do załadowania, przewozu oraz rozładowania gabarytów warto mieć kogoś do pomocy – najlepiej osobę o większej sile, ponieważ noszenie takiego mienia może wymagać krzepy.

Wtedy, gdy gabaryty można zdemontować na mniejsze części, na przykład dotyczy to mebli, warto wykonać te prace wcześniej. Wtedy przeprowadzka będzie mogła odbyć się sprawniej.

Przeprowadzka z gabarytami – usługi przeprowadzkowe

Druga propozycja w ramach przewozu gabarytów do skorzystanie z usług przeprowadzkowych, które świadczone są przez firmy przeprowadzkowe. W tym przypadku możemy liczyć nie tylko na pomoc dotyczącą obsługi gabarytów, ale także na inne usługi.

Firmy przeprowadzkowe dysponują odpowiednim zapleczem umożliwiającym przewóz mienia gabarytowego – samochodami dostawczymi, meblowozami wyposażonymi w windy. Pracownicy firm są także odpowiednio przygotowani do transportu gabarytów.

Wybierając pomoc firm przeprowadzkowych, możemy skorzystać też z wielu innych usług, na przykład pakowania mienia lub przekazania materiałów do pakowania, sprzątania po przeprowadzce, magazynowania czy utylizacji mienia.