Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 14-letnich. Nie zabrakło sukcesów jednego z gdyńskich zawodników z KS Delfin. Adam Zdybel sięgnął po trzy medale – po jednym z każdego kruszcu.

O tym, że gdyńscy zawodnicy mają patent na osiąganie sukcesów w basenach, wiadomo nie od dziś. Laury zdobywają głównie zawodnicy Klubu Sportowego Delfin. Podobnie było i tym razem. W miniony weekend w Olsztynie odbyły się bowiem mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich w pływaniu.

Bank rozbił Adam Zdybel. Młodzian na 50-metrowej pływalni sięgnął po złoty krążek 200 m stylem zmiennym, poprawiając jednocześnie rekord województwa pomorskiego. Do tego dołożył srebro na 100 m stylem dowolnym. Ale i to nie wszystko. Pełny wachlarz kolorystyki medalowej dopełnił brązem na 200 m stylem dowolnym.

Poza podium znalazła się Emilia Tofil, która była 13. na 800 m stylem dowolnym oraz dwukrotnie występowała w finale B na 200 i 400 m stylem dowolnym. Na każdym z dystansów znacznie poprawiała rekordy życiowe.

>>> Pełne wyniki zawodów <<<