Po raz dwudziesty miasto Gdynia i Narodowy Stadion Rugby gościł uczestników i futbolu Olimpiad Specjalnych. Tym razem piłkarską radość zaprezentowało blisko sto zawodniczek i zawodników z dziewięciu drużyn z całego województwa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Nie zabrakło również Dariusza Schwarza – ambasadora Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Na gdyńskiej murawie zameldowało się dziewięć zespołów z różnych ośrodków: Uśnic, Bytowa, Chojnic, Tczewa, Czerska, Lęborka, Pelplina i oczywiście z miasta gospodarzy Gdyni.

– Jako miasto jesteśmy szczęśliwi, że po raz dwudziesty możemy organizować tak wyjątkowe wydarzenie – mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Móc spowodować uśmiech na tylu twarzach sprawia, że jeszcze bardziej chce się pracować! – dodaje.

Turniej odbył się w ramach 19. edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który przypada między 25 maja a 2 czerwca. Z racji jednak rozgrywanych w tym czasie w Gdyni Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, rozgrywki Olimpiad Specjalnych przypadły na wcześniejszy termin.