Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Trzy dni pokazów lotniczych i wystaw statycznych, ponad 80 statków powietrznych w tym 10 odrzutowych, 20 godzin pokazów dynamicznych, wydarzenia na lotnisku Gdynia-Babie Doły oraz w samym sercu miasta, a także ponad 850 zaangażowanych osób. 17 sierpnia rusza Gdynia Aerobaltic 2018. Organizatorzy zapowiadają lotniczy weekend jakiego jeszcze w Polsce nie było. W związku z wydarzeniem od piątku do niedzieli kąpielisko Gdynia Śródmieście będzie zamknięte.

Już tylko jeden dzień pozostał do rozpoczęcia największego pokazu lotnictwa cywilnego w Polsce.
Piloci o wsparcie ze strony publiczności mogą być spokojni – podkreśla prezydent Wojciech SzczurekGdynia jest miastem, które kocha wielkie widowiska.

O wielkości tegorocznych pokazów decyduje m.in. to, że będą one odbywały się w dwóch miejscach. Na plaży Gdynia Śródmieście w piątek i sobotę w godzinach od 19:30 do 22:30 odbywać się będą wieczorno-nocne pokazy lotnicze oraz audiowizualne. 
Zapierające dech w piersiach pokazy świateł, laserów i pirotechniki stają się już, rozpoznawalnym wśród miłośników lotnictwa, znakiem firmowym gdyńskiej imprezy – zapewnia Sebastian Golus z firmy Aeropact, głównego organizatora imprezy.

Zasadnicze pokazy będą odbywały się na lotnisku w Babich Dołach. Tam w sobotę i niedzielę planowanych jest po 7 godzin pokazów lotniczych, realizowanych przez najlepsze załogi z ponad 10 krajów.

Niezwykły zestaw atrakcji czeka również gości na ziemi. To między innymi 85 samolotów w pokazie statycznym, wystawa lotnicza Aero Expo, spotkania z pilotami czy wystawy grup rekonstrukcyjnych. Po raz pierwszy podczas tego typu pokazów wystąpią… sokolnicy, którzy nie tylko opowiedzą, dlaczego ich praca jest tak ważna na lotnisku, ale i zademonstrują swoich podopiecznych w tym… sowę.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano specjalne strefy z atrakcjami w tym warsztaty Akademii Młodego Pilota oraz strefę gier i konsoli. Na miejscu znajdować się będzie strefa gastronomiczna oraz strefa Food Tracków. Dla chętnych przygotowano strefę VIP. Wstęp na pokazy w Babich Dołach będzie biletowany, jednodniowy bilet w przedsprzedaży kosztuje 15 zł (w dniu imprezy 20 zł).

Organizatorzy spodziewają się pobicia zeszłorocznego rekordu frekwencji, kiedy pokazy przyciągnęły ponad 200 tys. widzów.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.