Przemysław Słowikowski zdobył dwa brązowe medale podczas 94. Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce, które odbyły się w Lublinie. Sprinter WKS Floty Gdynia wpadał na metę jako trzeci w biegach finałowych na 100 oraz 200 metrów. Słowikowski potwierdził tym samym wysoką formę, którą sygnalizował od początku sezonu.

Pierwszy brązowy medal zawisł na szyi Słowikowskiego już w piątek – na inaugurację mistrzostw. Najpierw, 25-latek dał szans rywalom w biegu eliminacyjnym na 100 metrów, wygrywając z czasem 10.49. W finale sprinter WKS Floty urwał z tego wyniku jeszcze 15 setnych sekundy, ale i tak musiał uznać wyższość dwóch rywali. Dominik Kopeć (KS Argos Zamość) oraz Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) okazali się nieznacznie szybsi.

Występ na 200 metrów ułożył się dla Słowikowskiego analogicznie: wygrał bieg eliminacyjny (21.11), a w finale zajął trzecie miejsce z czasem 21.06. Lepszy ponownie okazał się Kopeć, który stanął na najwyższym stopniu podium, a także Karol Zalewski (AZS-AWF Katowice).