Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W dniach 8 – 10.06.2018 odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej 2018. Na plaży rywalizowało 31 par żeńskich i 30 par męskich.W słonecznej Gdyni najlepsze okazały się pary z Warszawy, które podczas dekoracji okupowały podium.

W rywalizacji pań finał był wewnętrzną sprawą Uniwersytetu Warszawskiego. Po dwóch setach lepsza okazała się para Agata Wawrzyńczyk, Marta Łodej, która pokonała koleżanki Klaudia Świstek, Paula Słonecka 2:0 (-18, -15). W meczu o III miejsce również zagrały dwie pary ze stolicy. Ostatecznie brązowe medale powędrowały na szyje zawodniczek ALK Warszawa – Paulina Biranowska, Aleksandra Zdon. Wygrana LSW Warszawa 2:0 (-11,-17) W rywalizacji panów tytuł obronili Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk (mąż złotej medalistki), którzy po trzysetowym pojedynku pokonali parę z AWFiS Gdańsk – Jakub Sulima,Adrian Białecki 2:1 (15:21, -9, -11) Pojedynek o trzecie miejsce to wewnętrzna rozgrywka zawodników WSZiA Opole. W tym bratobójczym pojedynku lepsi okazali się Piotr Łukasik, Bartosz Mariański.

Organizatorzy zawodów: AZS Uniwersytet Gdański, Gdyńskie Centrum Sportu Partnerzy i Sponsorzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Uniwersytet Gdański, Ziaja,  Akademia Morska Gdynia, AZS Gdańsk Patron medialny: Onet.pl

Komunikat końcowy:

http://ampy.pl/files/docs1718/wyniki/1718_siatkowka_plazowa_final_wyniki.pdf

Relacja na portalu onet:

https://sport.onet.pl/sport-akademicki/amp-w-siatkowce-plazowej-sportowe-emocje-i-dobra-zabawa/z6b5fwx?utm_source=sport_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

Poniżej pełna klasyfikacja:

Ostateczna kolejność w finale – turniej kobiet:

1 Agata Wawrzyńczyk,  Marta Łodej UW Warszawa 2

2 Klaudia Świstek, Paula Słonecka UW Warszawa 1

3 Paulina Biranowska, Aleksandra Zdon ALK Warszawa

4 Aneta Kaczmarek, Michalina Tokarska LSW Warszawa

5 Natalia Gruszczyńska, Kinga Legieta UŁ Łódź 1

6 Magdalena Kaszuba, Joanna Watoła AWF Katowice 1

7 Paulina Pachurka, Edyta Mazurczak AWF Poznań

8 Olga Klocek, Justyna Tomala AWF Kraków 1

9 Aleksandra Chyła, Agata Chyła UG Gdańsk

9 Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska UMCS Lublin

9 Karina Jakuć, Dominika Bałdys UŚ Katowice

9 Anna Lewandowska, Agata Nowak WSB Toruń

13 Gabriela Puławska, Monika Gajtkowska PP Poznań

13 Monika Chudek, Gabriela Osewska PW Warszawa

13 Joanna Moczko, Aleksandra Elko UO Opole 1

13 Monika Kobylińska, Katarzyna Krakos UWM Olsztyn 17%


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.