Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

To będzie niezwykły weekend w Gdynia  Arenie, którą w sobotę i niedzielę opanują gimnastyczki artystyczne. Seniorki oraz juniorki wezmą udział w  prestiżowym turnieju Gdynia Rhythmic Stars, natomiast młode adeptki tej widowiskowej dyscypliny zaprezentują się podczas 4th Baltic Junior Cup. Początek zawodów w sobotę o godzinie 9:30. 

Gdynia Rhythmic Stars to turniej gimnastyki artystycznej zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną (FIG), który rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: juniorek oraz seniorek. 

Młodsze zawodniczki wystąpią w konkursie drużynowym. Zespół stanowią 2-4 gimnastyczki, które wykonają indywidualne programy z przyborami (obręcz, piłka, maczugi, wstążka). Suma zdobytych punktów wyłoni najlepszą ekipę turnieju. Dodatkowo, uczestniczki powalczą o finał indywidualny, do którego awansuje sześć najlepszych gimnastyczek – po jednej z zespołu w każdym przyborze. Kwalifikacją są uzyskane oceny w konkursie drużynowym.

W kategorii seniorek (od 16. roku życia) rozegrany zostanie konkurs indywidualny. Każda zawodniczka wykona pełen program tj. układ z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Suma wszystkich zdobytych  punktów wskaże najlepszą gimnastyczkę turnieju.

Udział w gdyńskich zawodach potwierdziły reprezentantki: Azerbejdżanu, Izraela, Litwy, Norwegii, Czech, Luksemburga czy Węgier. Nie zabraknie również reprezentantek Polski, wśród których znajdują się gimnastyczki gdyńskich klubów: SGA oraz UKS Jantar. Mowa o: Natalii Kozioł, Natalii Wiśniewskiej, Kornelii Pacholec, Adriannie Budnik.

Drugim z turniejów, organizowanym w tym czasie w Gdynia Arenie, będzie 4th Baltic Junior Cup, czyli impreza dla dzieci i młodzieży. W tym roku przewidziane są cztery kategorie wiekowe:

  • rocznik 2009 i młodsze – układ taneczno-akrobatyczny
  • rocznik 2008 – układ taneczno – akrobatyczny i jeden układ z przyborem do wyboru
  • juniorki młodsze (rocznik 2007-2006) – dwa układy z przyborami do wyboru
  • juniorki (roczniki 2005-2004-2003) – dwa układy z przyborami do wyboru

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota (26.05)
Baltic Junior Cup              09:30-15:15
Gdynia Rhythmic Stars   15:15-20:30

Niedziela (27.05)
Baltic Junior Cup              10:00-14:20
Gdynia Rhythmic Stars   14:30-19:00


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.