Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

 W dniach 26 – 27 maja 2018 roku w Gdyni, odbędzie się ogólnopolska konferencje o tematyce szeroko pojętego ratownictwa wodnego pod nazwą On Duty 2018. Będzie to druga edycja innowacyjnego przedsięwzięcia będącego odpowiedzią na pytania i problemy nurtujące środowiska ratowników wodnych i instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego, osób zarządzających obszarami wodnymi, sympatyków sportów wodnych i służb mundurowych z kraju i zagranicy.

Konferencja będzie składać się z części teoretycznej i praktycznej. Wykłady będą miały miejsce w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i potrwają od rana do wieczora w dwóch salach jednocześnie. Poruszona zostanie m.in. tematyka prawa – przepisy prawne podlegają ciągłym zmianom, dlatego konieczne jest, aby wiedziało o nich jak największe grono osób związanych z ratownictwem. Teoria obejmie również zagadnienia związane z kwalifikowaną pierwszą pomocą, ratownictwem wodnym, edukacją i profilaktyką, ratownictwem wysokościowym i ewakuacją.

To tutaj będzie możliwość poznania ciekawych ludzi z pomysłami oraz praktyków. Wysłuchania ich wykładów, konsultacji, test sprzętu i wybranych technik w naturalnych warunkach i zdobycie nowych doświadczeń” – przekonuje Jakub Friedenberger, Prezes OSP RW Gdynia.

Dzień drugi, to warsztaty na plaży w przy Morskiej Bazie Szkoleniowej Ticada w Mechelinkach. Czyli praca na mokro i świetna platforma do wymiany doświadczeń, nauki wykorzystywanych technik, poznania prezentowanego tam sprzętu. Poza tym blok kwalifikowanej pierwszej pomocy – nieodłączny element pracy ratowników wodnych. Nowością będą zajęcia i ćwiczenia ratownictwa wysokościowego i ewakuacji. Dlaczego? Techniki linowe i elementy ratownictwa wysokościowego  coraz częściej pojawia się jako element ewakuacji, który jest wykorzystywany przez ratowników wodnych. Będzie okazja by poznać techniki wysokościowe w połączeniu z ratownictwem wodnym.

Uczestnikami konferencji będą strażacy z podziałów bojowych oraz ośrodków szkolenia PSP, Ochotnicze Straże Pożarne, funkcjonariusze Policji realizujący zadania w terenie, ratownicy wodni z akwenów śródlądowych i morskich i instruktorzy ratownictwa wodnego, żołnierze Marynarki Wojennej, ratownicy górscy oraz instruktorzy K38.

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.