W poniedziałek reprezentanci Polski w piłce nożnej rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata, które już za niespełna miesiąc wystartują w Rosji. Biało-czerwoni trenować będą zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Gdyni, a na Półwyspie Helskim odwiedzą ich uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 48. To właśnie oni wygrali konkurs zorganizowany przez Gdyńskie Centrum Sportu. W znacznie większym gronie będzie można dopingować kadrowiczów Adama Nawałki w Chwarznie-Wiczlinie, gdzie podczas mundialu zorganizowane zostanie wspólne oglądanie meczów.

Uczniowie gdyńskich szkół stanęli przed wyjątkowym wyzwaniem, przy którym musieli wykazać się kreatywnością i talentem filmowym.
Zaproponowaliśmy, by nasi zdolni uczniowie wcielili się w role Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego czy Grzegorza Krychowiaka. Nagrodą będzie wyjazd na trening reprezentacji – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
 
Nadesłano pięć filmików, w stworzenie których włożono mnóstwo zapału i energii. – Nadesłane materiały przerosły nasze oczekiwania. Ich autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz talentami filmowymi. Były dokładnie przemyślane scenariusze, dbała reżyseria i dryg aktorski. Wiele czasu spędziliśmy na debatach związanych z wyłonieniem najlepszych z najlepszych – relacjonuje Łucyk.
 
Ostatecznie pierwsze miejsce zajął filmik stworzony przez uczniów klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni. W nagrodę jego twórcy już wkrótce staną twarzą w twarz z podopiecznymi Adama Nawałki. Wyróżnione drugim i trzecim miejscem zostały: klasa II B ze Szkoły Podstawowej nr 29 oraz klasa piłkarska AP KP Gdynia.

Gdynia kibicuje

Okazję wspólnego kibicowania biało-czerwonym będą mieli wszyscy mieszkańcy Gdyni, a w szczególności Chwarzna-Wiczlina. To właśnie tam ustawiony zostanie telebim, na którym będzie można śledzić piłkarskie zmagania.
Wczoraj setki mieszkańców bawiły się podczas sąsiedzkiego Pikniku, a już za miesiąc czekają nas co najmniej trzy wspólne popołudnia, które spędzimy na dopingowaniu reprezentacji Polski – zapowiada Jakub Ubych, przewodniczący rady dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. I dodaje: – „Gdynia Zachód kibicuje” to wydarzenie, podczas którego mieszkańcy dzielnicy będą mogli w swobodnej atmosferze wspólnie dzielić się emocjami oglądając mecze na prawie 20-metrowym telebimie.
 
Rada dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zaprosiła do współpracy Gdyńskie Centrum Sportu, a także partnera, który udziela wsparcia infrastrukturalnego – Grupę Inwestycyjną Hossa. Wydarzenie odbędzie się na ogólnodostępnym parkingu przy ul. Staniszewskiego.
 
To olbrzymia radość, gdy po kilku miesiącach przygotowań udaje się zrealizować coś, co zintegruje mieszkańców. Jestem głęboko przekonany, że okrzyk „Polska gola” będzie słyszalny nie tylko w miejscu kibicowania, a radość po zdobyciu kolejnych bramek wyzwoli olbrzymią ilość pozytywnej energii – mówi Jakub Ubych.
 
Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 15 czerwca. Polacy rozpoczną zmagania 19 czerwca meczem z Senegalem. 24 czerwca biało-czerwoni zagrają z Kolumbią, zaś fazę grupową zakończą spotkaniem z Japonią, 28 czerwca.

I MIEJSCE (Szkoła Podstawowa nr 48)

II MIEJSCE (Szkoła Podstawowa nr 29)

III MIEJSCE (AP KP Gdynia)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.