Początek Hempel Młodzieżowych Mistrzostw Świata nastąpił w niedzielę, chwilę po godzinie 18. Zainaugurował je uroczysty przemarsz wszystkich uczestników: z wioski żeglarskiej…

Przed Wami kolejna odsłona naszego cyklu #poznajswojąbibliotekę! :)Przenosimy się do centr [...]

 • GDYŃSKI POLICJANT UCZESTNIKIEM MIĘDZYNARODOWEGO SZKOLENIA W AUSTRII

  W dniach 8 do 12 lipca br. w Akademii Bezpieczeństwa Wewnętrznego Republiki Austrii w Wiedniu odbyło się międzynarodowe szkolenie pt. „Zarządzanie różnorodnością”. Uczestniczyło w nim 27 funkcjonariuszy służb ochrony porządku publicznego z 18 krajów Europy, a organizatorem była Europejska Agencja Szkolenia Służb Porządku Publicznego CEPOL. Polską Policję reprezentował podinsp. Adam Gruźlewski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

 • Dzielnicowi z Gdyni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a w jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 150 gramów narkotyków.

  Dzielnicowi z komisariatu w Gdyni Witominie zatrzymali 36-latka poszukiwanego celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności, a w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli blisko 150 gramów środków odurzających. Mężczyzna dziś usłyszy zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Klub komediowy

  24.07

  24 lipca
  środa / godz. 19:00
  Gdyńskie Centrum Kultury

  Kiedy mamy w domu małego piłkarza lub sami jesteśmy zapaleńcami tego sportu warto pomyśleć o stworzeniu małego boiska w swoim ogrodzie. Zadanie to nie jest trudne, a wszystkie potrzebne materiały znajdziemy w internecie. Stworzony w prosty sposób mini stadion będzie miejscem wielu treningów, efektownych akcji i pięknych bramek. Jak się do tego zabrać?

  Nawierzchnia - sztuczna trawa w rolce

  Podstawą każdego boiska piłkarskiego jest nawierzchnia. Kiedy zastanawiamy się, jaką wybrać do swojego domowego stadionu musimy mieć na uwadzę kilka elementów. Do wyboru są dwie opcje: naturalna trawa i sztuczna trawa z rolki. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minus. Które z nich będzie lepsze?

  Przydomowe boisko - jak je stworzyć?

  Naturalna trawa jest doskonale kojarzona z piłkarskich boisk i stanowi idealne jego podłoże. gra na takiej nawierzchni jest korzystniejsze dla zdrowia, ponieważ na miękką murawę lepiej reagują stawy i mięśnie. Naturalna trawa ma również sporo wad. Przede wszystkim jej utrzymanie jest czasochłonne i kosztowne, ponieważ wymaga ona ciągłego podlewania, koszenia i nawożenia. Przy intensywnej eksploatacji to może nie wystarczyć - po kilku meczach na naszym boisku możemy już nie uraczyć zielonej trawy.

  W przypadku takich mini boisk dużo lepiej sprawdza się nawierzchnia ze sztucznej trawy z rolki. Zastosowanie takiego rozwiązania jest gwarancją przede wszystkim równego podłoża, po którym bieganie z piłką będzie prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo jest ona mniej podatna na zmieniające się warunki pogodowe, dzięki czemu mecze mogą być rozgrywane na niej przez cały rok.

  Trawniki z rolki cechują się również dużo większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu na zielonym boisku nie pojawią się prześwity. Dodatkowo, estetyczne włókna świetnie radzą sobie z wydeptywaniem. Mimo rozgrywania na takiej murawie wielu spotkań, źdźbła są dalej sprężyste i skierowane ku górze.

  Bramki i inne akcesoria

  Czym byłoby dobre boisko bez bramek. To na jaki rozmiar się zdecydujemy zależy tylko od nas - do wyboru jest ich kilka. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Nie chcemy przecież, żeby uległy one zniszczeniu podczas rozgrywanych na murawie meczach. Dobrze jeśli wykonane są ze stali i solidnie połączone, a dodatkowo posiadają specjalne kotwice, które ułatwiają ich przymocowanie do podłoża.

  trawniki z rolki jako doskonała opcja na boisko piłkarskie

  Warto wyposażyć swoje boisko także w linie wyznaczające pole karne, linie boczne, czy też koło środkowe. Takie oznakowanie nie tylko ułatwi rozgrywkę, ale przede wszystkim nada naszemu boisko profesjonalizmu. Na szczęście nie musimy takich linii malować samodzielnie za każdym razem, kiedy chcemy pograć. Sztuczna trawa w rolkach może zostać wyposażona przez właściciela we fragmenty z wymalowanymi liniami.

  Niekończące się zabawa i treningi - boisko ze sztucznej trawy z rolki

  Przydomowe boiska piłkarskie cieszą się niesłabnącą popularnością - można je znaleźć w wielu polskich ogrodach. Ich stworzenie jest stosunkowo proste. Potrzebujemy jedynie odpowiedniej trawy w rolce, bramek i ewentualnie dodatkowego oświetlenia, jeśli chcemy swoje mecze rozgrywać wieczorową porą. Sam montaż nie powinien zająć więcej niż jeden dzień.

  Gdzie kupić trawę w rolkach do boiska piłkarskiego? W internecie bez trudu znajdziemy dostawców trawników z rolek, którzy proponują także wersje sportowe przeznaczone do uprawiania sportu. Warto przy tym zwrócić dużą uwagę na jakość wykonania takiego podłoża, by murawa przetrwała wiele treningów i spotkań!

  Porcelanowa korona to jedna z możliwości, w wypadku koron protetycznych, które zakłada się na implanty lub zęby. W zależności od wykorzystywanych materiałów, wyróżnić można różne korony porcelanowe, których ceny z pewnością okażą się dość rozbieżne. Co powinniśmy wiedzieć o tej metodzie uzupełniania ubytków zębowych, aby móc odpowiednio wykonać pierwszy krok?

  Mieszkając chociażby w Warszawie korona porcelanowa może być wykonana w wieli miejscach – np. w ODENT. Bez względu na to, na jaki gabinet lub klinikę się zdecydujemy, musimy być świadomi kilku istotnych kwestii, które w dużym stopniu mogą wpłynąć na nasze decyzje i podejście do odbudowy zębów.

  Korony porcelanowe – ogólna charakterystyka

  Kiedy stomatolog u pacjenta zaobserwuje zasinienia czy też przebarwienia po leczeniu kanałowym lub próchnicy, z pewnością zarekomenduje korony zębowe z porcelany. Fluoroza też może wywoływać plamy na powierzchni szkliwa, a wówczas także zaleca się wykonanie zabiegu protetycznego. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania, z pewnością będzie nim spore zniszczenie zęba, bądź też choroby dziąseł np. paradontoza, a także zmiany, które pojawiają się przy wierzchołkach zębów.

  To co charakteryzuje korony porcelanowe, to przede wszystkim:

  • Duża wytrzymałość,
  • wsparcie prawidłowego funkcjonowania zębów,
  • naturalny wygląd zębów,
  • wysoki poziom zachowania higieny jamy ustnej,
  • pełen komfort i swoboda podczas spożywania pokarmów, śmiechu i mowy – bez najmniejszego ryzyka wypadnięcia.

  Chociaż korony porcelanowe nie potrzebują żadnej specjalnej opieki, warto zachowywać podstawowe zasady higieny jamy ustnej – szczotkowanie zębów, regularne wizyty u stomatologa czy też stosowania nici dentystycznych. Mimo sporej funkcjonalności, korona z porcelany będzie miała też pewne wady. Czasami dochodzi do ścierania się zębów, które znajdują się naprzeciw. Jest też relatywnie droga oraz ulega pęknięciom.

  Zakładanie porcelanowych koron może odbyć się już na przestrzeni tylko trzech wizyt w gabinecie. Z pewnością nie obejdzie się bez wstępnej konsultacji i oceny, wymaganie będzie też zrobienie zdjęcia RTG i szlifowania zębów. Kolejno zakłada się implant, wykonuje się wycisk zębów, po czym nakłada się koronę tymczasową. Następne działania prowadzone są, aby dostosować docelową koronę oraz wprowadzić w niej wymagane zmiany i poprawki. Co więcej, korona z porcelany jest wycinana bardzo precyzyjnie za pomocą komputera.

  Kwesta kosztów

  Bez względu na to, czy jest to korona pełnoceramiczna czy też porcelanowa, koszty mogą zależeć od wielu czynników związanych z dentystą, gabinetem ale też z wykorzystywanymi materiałami – podobnie jak w wypadku ceny leczenia kanałowego.

  Najtańszą opcją będzie tutaj korona porcelanowa na podbudowie z metalu – spotkamy się z cenami od 700 do 900 złotych. Jeżeli zależy nam na cyrkonowej podbudowie, musimy się liczyć już z wydatkiem rzędu 1000-1500 złotych. W sytuacji, kiedy zachodzi konieczność wszczepienia implantu, koszty oczywiście wzrosną – 3000-5000 złotych. To, jaka będzie cena samego implantu, będzie też zależało od tego, z jakiego materiału ją wykonano.

  Pamiętajmy jednak, że podane ceny są wyłącznie szacunkowe. Korony porcelanowe na Żoliborzu w danym gabinecie mogą wydawać się tanie, natomiast kilka przecznic dalej możemy spotkać się z o wiele wyższym kosztami, a jak było wspomniane wyżej, zależy to od wielu aspektów. To także doświadczenie i kwalifikacje specjalisty, renoma kliniki i wiele innych.

  Interesuje Cię korona porcelanowa w Warszawie? – Sprawdź co warto wiedzieć!

  Piątek to dla wielu koniec tygodnia pracy, podczas którego myśli się o sielance nadchodzącego weekendu. Zupełnie odwrotnie zadziało się w…

  Hempel Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2019 to największe regaty globu, które w jednym miejscu zgromadzą czołowych młodych zawodników. W tym roku…

 • Policja poszukuje świadków kradzieży portfela

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie poszukują sprawcy kradzieży portfela, do której doszło, w dniu 13.05.2019 roku na terenie centrum handlowego mieszczącego się w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego. Jeśli rozpoznajesz osobę, której wizerunek został zarejestrowany na monitoringu zadzwoń do nas!!!

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń do nas!!!

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie poszukują sprawcy przywłaszczenia telefonu, do której doszło, w dniu 05.06.2019 roku na terenie sklepu spożywczego mieszczącego się w Gdyni przy Al. Zwycięstwa. Jeśli rozpoznajesz osobę, której wizerunek został zarejestrowany na monitoringu zadzwoń do nas!!!

 • Policja poszukuje świadków kradzieży roweru

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni poszukują sprawcy kradzieży roweru z hali garażowej, do której doszło, w dniu 03.07.2019 roku w Gdyni przy ul. M. C. Skłodowskiej. Jeśli rozpoznajesz osobę, której wizerunek został zarejestrowany na monitoringu zadzwoń do nas!!!

 • FAKT: WYPRZEDZANIE TO NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY MANEWR W RUCHU DROGOWYM

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • Dzielnicowi z Gdyni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a w jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 150 gramów narkotyków.

  Dzielnicowi z komisariatu w Gdyni Witominie zatrzymali 36-latka poszukiwanego celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności, a w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli blisko 150 gramów środków odurzających. Mężczyzna dziś usłyszy zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Nadmorski Plener Czytelniczy – Eugeniusz Korin

  20.07

  20 lipca
  sobota / godz. 16:00
  Konsulat Kultury

  Nadmorski Plener Czytelniczy – rozmowa wokół książki Olga, córka „Wilka“

  20.07

  20 lipca
  sobota / godz. 15:00
  Konsulat Kultury

  Nadmorski Plener Czytelniczy – prof. Jerzy Bralczyk i prof. Lucyna Kirwil

  20.07

  20 lipca
  sobota / godz. 14:00
  Konsulat Kultury

  Nadmorski Plener Czytelniczy – Stefan Szczepłek

  20.07

  20 lipca
  sobota / godz. 12:00
  Konsulat Kultury

  Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….