Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Organizatorzy ZORZA Gdynia Athletics Junior Team serdecznie zapraszają na pierwsze zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci które rozpoczną się 16 kwietnia w 3 szkołach podstawowych: SP 20, SP 26 oraz SP 28.

– Chcemy, by dzieci same odkryły w sporcie to, co będzie podobać im się najbardziej i zdecydowały, jaką dyscyplinę chcą w przyszłości uprawiać – komentuje Jarosław Ziółkowski, inicjator i pomysłodawca zajęć.

 

Oferta zajęć obejmuje:
– ćwiczenia kształtujące wszystkie cechy motoryczne adekwatne do prawidłowego rozwoju dziecka w danym wieku (np. zwinność, szybkość, skoczność, siła),
– tory przeszkód umożliwiające wypracowanie planowania wykonania zadania oraz kształtowanie dodatkowo cech motorycznych przy pokonywaniu przeszkód,
– wyścigi,
– elementy gier sportowych,
– nauka prawidłowego rzutu, rzutu do celu (oburącz, jedną ręką, z różnych pozycji),
– zabawy ruchowe, ćwiczenie współpracy,
– ćwiczenia oddechowe,
– ćwiczenia z piłkami rehabilitacyjnymi,
– nauka prawidłowej postawy (w trakcie zabawy),
– zajęcia z płotkami treningowymi oraz drabinką koordynacyjną,
– zadania na spostrzegawczość,
– zajęcia z elementami korekcji wad postawy.

Zajęcia będą prowadzone pod okiem fizjoterapeuty Justyny Kamińskiej, przez doświadczonych trenerów Jarosława Ziółkowskiego oraz Justynę Urban.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejsze potwierdzenie przybycia, to ułatwi nam planowanie działań. Prosimy o wysłanie imienia i nazwiska dziecka, numer kontaktowy do rodzica oraz numer szkoły w treści wiadomości potwierdzającej, poniżej przykład: „Jan Kowalski, 530360382, SP20”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.