Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W Gdyni, 11 marca, odbędzie się szósta – ostatnia w sezonie 2017/2018 impreza w ramach przełajowych biegów City Trial z Nationale-Nederlanden w Trójmieście. Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 11. Rejestracja będzie możliwa również w dniu imprezy. Już dzisiaj wiadomo, że 223 zawodników wzięło udział w co najmniej czterech biegach i zrealizowało cel, jakim jest ukończenie cyklu. Do tej grupy nadal mają szansę dołączyć kolejne osoby – ponad 130 biegaczy i biegaczek ma na koncie trzy biegi. 

City Trial to zawody na dystansie 5 km, organizowane w formule Grand Prix – medale i nagrody nie są przyznawane po każdym biegu, ale po zakończeniu sezonu, na który składa się sześć imprez w danej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej cztery razy. Taka formuła sprzyja systematycznemu bieganiu – ten fakt podkreślają zarówno zawodnicy z czołówki, jak i traktujący bieganie jako formę spędzania wolnego czasu i odskocznię od codzienności.

– Comiesięczne starty idealnie komponują się z moim planem treningowym w okresie przygotowawczym, gdzie kładę nacisk na siłę biegową, trening ogólnorozwojowy, większy kilometraż , a zarazem bieganie w terenie urozmaiconym. Jest to dobry bodziec dla organizmu, który ma na celu podniesienie mojej dyspozycji. W zeszłym roku potwierdziło się, że bieganie w City Trial w miesiącach jesienno-zimowych to była dobrze obrana droga – w sezonie zanotowałam progres i poprawiłam swoje rekordy życiowe na dystansach: 5000 m, 10000 m, 5 km, 10 km oraz w półmaratonie – podkreśla Aleksandra Brzezińska, posiadaczka kobiecego rekordu wszystkich tras City Trial (16:37), brązowa medalistka halowych mistrzostw Polski na 3000 m z tego roku.

Na trójmiejskich trasach (cykl jest rozgrywany w Gdańsku i w Gdyni) najlepszymi zawodnikami edycji 2017/2018 są Ewelina Paprocka oraz Łukasz Kujawski. W niedzielę rozstrzygnie się walka o kolejne miejsca oraz w kategoriach wiekowych.

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (skraj ulicy Spokojnej w dzielnicy Mały Kack)

9:30–10:10 – biegi City Trial Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego

Uroczyste podsumowanie edycji, podczas której rozdane zostaną medale oraz nagrody odbędzie się 4 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.