Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Bieg Sylwestrowy tuż-tuż. W Gdyni odbędzie się on po raz trzeci. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów. Start w piątek, 29 grudnia, na bulwarze Nadmorskim. Jeszcze tylko dziś można się zapisać do udziału w imprezie. Zostały ostatnie miejsca.

Miłośnicy aktywnego stylu życia i ci, którzy chcą zrzucić trochę zbędnych kilogramów po świętach – wszyscy są mile widziani na starcie III Biegu Sylwestrowego w Gdyni. Odbędzie się on w piątek, 29 grudnia. Start o godz. 19:00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 km. Trasa będzie biec przed bulwar Nadmorski. W sumie w biegu może wystartować kilkaset osób. 

Każdy, kto chciałby wziąć udział w biegu ma jeszcze taką szansę. Zostały ostatnie miejsca na liście startowej. Rejestracja trwa do dziś do godz. 23.59. Zapisy elektroniczne prowadzone są tutaj.

Start zlokalizowany będzie na bulwarze Nadmorskim – około 300 metrów od restauracji „Del Mar” w stronę Redłowa. Meta natomiast będzie obok parkingu przy klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”. Limit czasowy na pokonanie 5 km jest dla każdego zawodnika taki sami – godzina.

W biegu może wziąć udział każda osoba powyżej 12. roku życia, o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich do udziału w wytrzymałościowych dyscyplinach sportowych. Dodatkowo trzeba też uiścić opłatę wpisową. Wynosi ona 20 zł od osoby – z czego 10 zł z każdego pakietu zostanie przekazane na wsparcie akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostatecznie w biegu wezmą udział te osoby, które zapisały się, opłaciły swój start i zostały wpisane na listę startową.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Klub sportowy „Biegamyrazem.pl”.

Harmonogram imprezy:

28.12.2017
16:00 – 21:00 – odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości na ul. Olimpijska 2.

29.12.2017
18:00 – Otwarcie zawodów, odbiór pakietów startowych przez osoby z poza Trójmiasta;
18:50 – Wspólne udanie się na start – rozgrzewka;
19:00 – Start do biegu na 5 km;
19:16 – pierwszy zawodnik spodziewany na mecie;
19:50 – Poczęstunek, wręczenie upominków;
20:50 – Zakończenie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.