Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Blisko setka uczestników zaprezentuje swoje pięściarskie umiejętności podczas IX Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża. Impreza rozpocznie się 25 marca (niedziela) o godzinie 14 w hali Uczniowskiego Klubu Sportowego Galeon. Wstęp wolny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. 

W zawodach boksu olimpijskiego wezmą udział zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Swój przyjazd do Gdyni zapowiedzieli przedstawiciele klubów z m. in. Kętrzyna, Ełku, Olsztyna czy Gorzowa. Oczywiście, w ringu nie zabraknie pięściarzy z województwa pomorskiego, w tym reprezentantów Bombardiera Gdynia.

Walki toczone będą w czterech kategoriach wiekowych: młodzik (14 lat), kadet (15-16 lat), junior (17-18 lat) oraz młodzieżowiec (do lat 23). Według wstępnych szacunków organizatorów, w niedzielę odbędzie się ponad 30 walk.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 14. Turniej rozegrany zostanie w hali UKS Galeon przy ulicy Morskiej 89-91.

Wspomniani bombardierzy z Wybrzeża, do tradycji których odwołują się organizatorzy, to: Brunon Bendig, Marian Karolak, Aleksy Antkiewicz, Zygmunt Chychła, Hubert Skrzypczak, Leszek Kosedowski i Dariusz Michalczewski. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.