Z nowym rokiem Biblioteka Gdynia przyłącza się do dwóch akcji czytelniczych organizowanych przez Martę z bloga Rudym Spojrzeniem. Zachęcamy do udziału również naszych Czytelników.

Wyzwanie wyPożyczone

Na czym polega udział? Wystarczy robić to, co zwykle: wypożyczyć książkę i ją przeczytać. A po skończonej lekturze podzielić się wrażeniami. Może to być obszerna recenzja na blogu, ale może być też kilka zdań w mediach społecznościowych. Ważne, by napisać, że to w ramach wyzwania, oznaczyć organizatorkę oraz partnerów – czyli biblioteki, które biorą udział w akcji. Wyzwanie ruszyło 2 stycznia i potrwa do końca roku, dołączać można w każdej chwili. Dokładne informacje o zasadach udziału znajdziecie na blogu Marty. Zgłosić się można zostawiając komentarz POD TYM wpisem.

A dlaczego warto?

O tym, że czytanie to wspaniała sprawa już wiecie. Ale oprócz przyjemności z lektury na najaktywniejszych czekają też upominki od organizatorki i partnerów, czyli między innymi od nas ;). Marta będzie wybierała najbardziej zaczynaną w bibliotecznych książkach osobę co kwartał.

Czytane w bibliotece

To druga akcja organizowana przez autorkę bloga Rudym Spojrzeniem. Tu zadaniem czytelników jest jedynie czytać ???? Inicjatywa polega na prezentowaniu statystyk dotyczących najchętniej wypożyczanych książek w bibliotekach. Co miesiąc razem z Martą będziemy informować o pięciu najchętniej czytanych u nas tytułach dla dorosłych i pięciu najchętniej czytanych z literatury młodzieżowej/dziecięcej. Więcej o akcji na blogu organizatorki.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.