Szogun i asp. Werbiński najlepsi w wojewódzkich mistrzostwach policji

W Gdańsku rywalizowali najlepsi przewodnicy psów służbowych z Pomorza. Wśród nich bezkonkurencyjny okazał się asp. Jacek Werbiński ze swoim owczarkiem belgijskim Szogunem, który zdobył tytuł najlepszego zespołu podczas wojewódzkich eliminacji do XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji.
- Gdańskie obiekty Komendy Wojewódzkiej miejscem zmagań policyjnych czworonogów
- Gdynianin asp. Jacek Werbiński i owczarek Szogun triumfują na Pomorzu
- Przed Jackiem Werbińskim i Szogunem kolejne wyzwania na arenie krajowej
Gdańskie obiekty Komendy Wojewódzkiej miejscem zmagań policyjnych czworonogów
W dniach od 1 do 3 lipca 2025 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyły się emocjonujące eliminacje, które wyłoniły najlepsze pary przewodników i psów służbowych z całego Pomorza. Pomimo upalnej pogody, 16 zespołów rywalizowało w wymagających konkurencjach, które sprawdzały wszechstronne umiejętności zarówno psów, jak i ich opiekunów.
Na uczestników czekały zadania takie jak pokonywanie toru przeszkód, tropienie śladów ludzkich w terenie otwartym czy pościg za uciekającym przestępcą, który podczas ucieczki porzucał przedmioty. Nie zabrakło również testu wiedzy o kynologii policyjnej oraz praktycznych ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy osobie z zatrzymaniem krążenia. To kompleksowe sprawdziany potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia pomorskich zespołów.
Gdynianin asp. Jacek Werbiński i owczarek Szogun triumfują na Pomorzu
Najlepszym duetem okazał się asp. Jacek Werbiński wraz z siedmioletnim owczarkiem belgijskim Szogunem reprezentującym Komendę Miejską Policji w Gdyni. Ten dynamiczny zespół jest znany nie tylko z sukcesów sportowych, ale także z widowiskowych pokazów tresury i działań profilaktycznych skierowanych do najmłodszych mieszkańców regionu.
Drugie i trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, którzy również zaprezentowali znakomite przygotowanie i determinację.
Przed Jackiem Werbińskim i Szogunem kolejne wyzwania na arenie krajowej
Mimo wakacyjnego okresu, zwycięski duet nie zwalnia tempa. Już 22 września 2025 roku w Sułkowicach rozpocznie się ogólnopolska rywalizacja o puchar XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Jacka Werbińskiego i jego wiernego towarzysza Szoguna!
Na podstawie: KMP w Gdyni
![]()
Ostatnie Artykuły

Ponad 20 okrętów i tłumy na nabrzeżu. Święto Wojska Polskiego w Gdyni

1,6 promila na hulajnodze i 2500 zł mandatu dla 45-latka w Gdyni

Okulista dziecięcy w Gdyni – dlaczego profilaktyka wzroku u dziecka jest tak ważna?

Teatr Muzyczny wyjdzie do dzielnic. Tak mieszkańcy świętują stulecie Gdyni

Wyskoczyła z jadącego auta. Policjantka z Gdyni pomogła zatrzymać 23-latka

Muzeum bez szyby. Młodzi stworzą własną wystawę w Gdyni

Koncert sanah zmieni ruch w Gdyni. Bezpłatna komunikacja ułatwi powrót

W Gdyni powstaje turystyczny sojusz. W centrum jest UNESCO

Wyskoczyła z jadącego Audi. Policjantka ruszyła za 23-latkiem

Białe flagi na wszystkich gdyńskich kąpieliskach. Można wejść do wody

Miasto Słowa wraca do Gdyni. Pięć dni literatury i finał Nagrody

Uszkodzona śruba „Daru Młodzieży”. Po rejsie czas na serwis

ORP „Wicher” ochrzczony w Gdyni. Pierwszy z trzech Mieczników

Gdyńskie biblioteki czasowo zamykają drzwi - sprawdź, gdzie oddać książki
Przydatne dane teleadresowe
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdyni - kontakt, internat, rekrutacja
- Gdyńskie Centrum Usług Opiekuńczych - kontakt i siedziba
- ZUS Inspektorat w Gdyni - kontakt, godziny, emerytury i rejestracja online
- Oddział Celny Basen IV w Gdyni - kontakt, godziny, dojazd
- OBR CTM - Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej w Gdyni
- Nadleśnictwo Gdańsk - kontakt, drewno opałowe, zezwolenia i edukacja leśna
