Kluczowi pracodawcy z Łużyckiej budują silne relacje z gdyńskim samorządem

Gdynia wzmacnia swoją pozycję na biznesowej mapie Polski dzięki dynamicznemu rozwojowi kompleksów biurowych w Małym Kacku. To tutaj spotykają się innowacje, międzynarodowe korporacje i lokalne firmy, które wspólnie tworzą nowoczesne centrum usług i technologii.
- Mały Kack w Gdyni zyskuje na znaczeniu jako centrum biznesowe
- Spotkanie prezydent Gdyni z liderami biznesu umacnia współpracę
- Innowacje i tradycja tworzą wyjątkowy klimat biznesowy przy Łużyckiej
Mały Kack w Gdyni zyskuje na znaczeniu jako centrum biznesowe
W sercu gdyńskiej dzielnicy Mały Kack powstaje prawdziwe zagłębie firm, które napędzają rozwój miasta i regionu. Kompleksy biurowe przy ulicy Łużyckiej znane pod nazwami Łużycka Office Park, Łużycka Plus oraz Tensor Office Park oferują łącznie około 48 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na co dzień pracuje tam nawet do 10 tysięcy osób, co czyni to miejsce jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w Gdyni.
Wśród najemców znajdują się zarówno międzynarodowe marki, takie jak DNV, Sony Pictures, WNS czy Nordea, jak i firmy o lokalnych korzeniach, m.in. Jit Team, Sealand Liquids oraz Nexler. Te przedsiębiorstwa wyróżniają się nie tylko skalą działalności, ale także innowacyjnym podejściem i wysoką jakością oferowanych usług.
Spotkanie prezydent Gdyni z liderami biznesu umacnia współpracę
25 kwietnia miało miejsce ważne wydarzenie dla gdyńskiego środowiska biznesowego. Prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek wraz z Justyną Patyk, zastępcą naczelnika Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta, odwiedziły firmy działające w kompleksach biurowych przy ul. Łużyckiej. Spotkania odbyły się na zaproszenie Investiki czeskiego funduszu nieruchomościowego, który od 2022 roku zarządza tymi obiektami.
Podczas wizyty przedstawiciele firm takich jak Nexler, DSV, Adva Optical Networking, Sealand Liquids oraz Jit Team zaprezentowali swoje osiągnięcia i plany rozwojowe. Prezydent Kosiorek podkreśliła otwartość na dialog i chęć budowania trwałych relacji z przedsiębiorcami wpływającymi na rozwój miasta.
Wizyta pani prezydent w naszym kompleksie to dla nas istotny sygnał uznania dla roli, jaką pełnimy w lokalnym ekosystemie biznesowym. Jako właściciel największego parku biurowego w Gdyni aktywnie wspieramy inicjatywy miasta, zwłaszcza te ukierunkowane na zrównoważony rozwój. Reprezentując społeczność liczącą kilka tysięcy pracowników, zależy nam na byciu trwałym partnerem dla Gdyni i skutecznym pomostem między potrzebami naszych najemców a działaniami miasta” mówi Anna Kacprzak, Senior Asset Manager w firmie Investika.
Innowacje i tradycja tworzą wyjątkowy klimat biznesowy przy Łużyckiej
Firmy działające przy ulicy Łużyckiej to mieszanka nowoczesnych technologii i doświadczenia zdobytego przez dekady. Przykładowo Jit Team to zespół programistów odpowiedzialny za zaawansowane rozwiązania dla światowych marek takich jak Rolls-Royce czy Boeing. Firma generuje roczne przychody rzędu kilkuset milionów złotych i jest cenionym pracodawcą na rynku IT.
Nexler natomiast kontynuuje tradycję swoich poprzedników (Izohan, Izolmat), oferując innowacyjne pokrycia dachowe neutralizujące szkodliwe tlenki azotu dzięki opatentowanej technologii NOx Cut. Z kolei Sealand Liquids specjalizuje się w wymagających transportach morskich płynnych towarów spożywczych i właśnie świętuje 10-lecie działalności.
Nie brakuje tu również globalnych graczy z branży logistycznej DSV obsługuje transport drogowy, lotniczy i morski oraz logistykę magazynową, a DNV kontynuuje misję certyfikacji statków oraz innych usług związanych z bezpieczeństwem i jakością.
To miejsce pokazuje doskonale, jak tradycja może współgrać z nowoczesnością tworząc przestrzeń sprzyjającą rozwojowi biznesu oraz innowacji.
Według informacji z: Urząd Miasta
Autor: krystian