
W sercu Gdyni i Rumi rozkwita smak prawdziwej włoskiej pizzy, który powstał z pasji i odwagi młodego małżeństwa. Ich historia to dowód na to, że nawet w trudnych czasach można stworzyć coś wyjątkowego, co podbija podniebienia mieszkańców całego regionu.
- Gdyńskie pizzerie „Po kawałku” zdobywają serca smakoszy
- Wyjątkowe smaki i lokalizacje w Trójmieście
- Gdynia promuje przedsiębiorczość rodzinną poprzez cykl filmowy
Gdyńskie pizzerie „Po kawałku” zdobywają serca smakoszy
Paweł Nejfeld i Ewelina Laskowska to duet, który swoją miłość do włoskiej kuchni zamienił w prężnie rozwijający się rodzinny biznes. Wszystko zaczęło się od podróży po Europie, podczas której trafili do Neapolu – kolebki prawdziwej pizzy. To właśnie tam spróbowali potrawy, która zainspirowała ich do działania. Paweł postanowił nauczyć się sekretów jej przygotowania, by móc zaoferować gdynianom i mieszkańcom okolic coś naprawdę wyjątkowego.
Pomimo pandemii i niepewności gospodarczej, para zdecydowała się zainwestować oszczędności przeznaczone na ślub w otwarcie pierwszej pizzerii. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę – dziś „Po kawałku” to już cztery lokale: trzy w Gdyni oraz jeden w Rumi.
Wyjątkowe smaki i lokalizacje w Trójmieście
Pizzerie „Po kawałku” można znaleźć w kilku punktach miasta. W Gdyni działają lokale w food hallu „Batory” przy ulicy 10 Lutego 11, przy ul. płk. Dąbka 191/6 oraz na Piotrkowskiej 5. Czwarty punkt mieści się w Rumi przy ul. Starowiejskiej 2/2. Oferta jest różnorodna – poza pizzą serwowane są także sałatki i panini, a w lokalu na Małym Kacku dostępne są również makarony.
Co wyróżnia tę pizzę? Przede wszystkim użycie włoskiej mąki oraz posypanie jej delikatnymi wiórkami mozzarelli, które nadają potrawie unikalny charakter – to połączenie klasycznej neapolitańskiej receptury z amerykańskim twistem. W menu znalazły się zarówno tradycyjne włoskie kompozycje, jak i autorskie propozycje właścicieli.
Dla wygody klientów dostępna jest również usługa dowozu zamówień prosto pod drzwi.
Gdynia promuje przedsiębiorczość rodzinną poprzez cykl filmowy
„Po kawałku” to jedna z wielu firm prezentowanych w ramach akcji „Wtorki z Rodzinnymi”, realizowanej przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencję Rozwoju Gdyni. To seria krótkich filmów przedstawiających historie lokalnych przedsiębiorstw – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i dopiero rozpoczynających działalność.
Projekt wystartował w grudniu 2020 roku i nieustannie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców oraz przedsiębiorców. Piąta edycja ruszyła 22 kwietnia tego roku, a pierwszy odcinek opowiada o butikach cyrkulacyjnych „Ekotori”. Filmy dostępne są na oficjalnych kanałach miejskich oraz stronach społecznościowych.
„Ich pizza wyróżnia się przede wszystkim tym, że powstaje z włoskiej mąki i jest posypywana wiórkami mozzarelli (oczywiście wersja klasyczna też jest dostępna). Przez to nie do końca jest neapolitańska, ale ma twist amerykański.” – Paweł Nejfeld
Dla wszystkich zainteresowanych historiami gdyńskich firm rodzinnych zachęcamy do śledzenia profilu Firmy Rodzinne Gdynia na Facebooku, gdzie można znaleźć więcej inspirujących opowieści o lokalnym biznesie.
Opierając się na: Urząd Miasta w Gdyni