Policja zatrzymała 25-latka z narkotykami w Gdyni
Policjanci z Gdyni zatrzymali 25-letniego mężczyznę za posiadanie narkotyków. Podczas kontroli pojazdu odkryto marihuanę ukrytą pod siedzeniem oraz wagę elektroniczną w schowku drzwi. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a jego dalszy los rozstrzygnie sąd.

Agresywna jazda zwróciła uwagę funkcjonariuszy

We wtorkowy wieczór, około godziny 21:30, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca poruszał się w sposób agresywny. Styl jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zdecydowali się zatrzymać pojazd do kontroli. Jak się później okazało, była to słuszna decyzja.

Kontrola pojazdu ujawnia narkotyki i wagę elektroniczną

Podczas kontroli 25-letniego kierowcy, policjanci wyczuli z wnętrza samochodu charakterystyczny zapach marihuany. Przeszukanie pojazdu potwierdziło ich podejrzenia. Pod siedzeniem kierowcy znaleziono pakunek z suszem roślinnym, który mężczyzna przyznał, że jest marihuaną. Dodatkowo, w schowku drzwi odkryto wagę elektroniczną, co sugerowało, że mężczyzna mógł zajmować się handlem narkotykami.

Środek zapobiegawczy i możliwe konsekwencje prawne

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 7000 złotych. Zgodnie z polskim prawem, za posiadanie narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 25-latka zadecyduje sąd.

Sprawa ta przypomina, jak ważna jest czujność i profesjonalizm funkcjonariuszy, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się wyeliminować potencjalne zagrożenie z naszych ulic.


Wg inf z: KMP w Gdyni