Butchery & Wine i Oberża 86 wyróżnione przez Michelin
Dwie restauracje z Gdyni, Butchery & Wine oraz Oberża 86, zdobyły prestiżowe rekomendacje w „Przewodniku Michelin”, co jest ogromnym wyróżnieniem dla lokalnej sceny gastronomicznej. Pierwsza gwiazdka Michelin w Trójmieście trafiła do restauracji Arco by Paco Perez w Gdańsku. W sumie Trójmiasto może pochwalić się 13 rekomendacjami i czterema wyróżnieniami Bib Gourmand.

Butchery & Wine i Oberża 86 – kulinarne perły Gdyni

Gdynia ma powody do dumy, ponieważ dwie jej restauracje, Butchery & Wine oraz Oberża 86, zdobyły prestiżowe rekomendacje w „Przewodniku Michelin”. Obie restauracje znajdują się w samym centrum miasta, odpowiednio przy ulicy Antoniego Abrahama 41 oraz Starowiejskiej 30. Te wyróżnienia są dowodem na to, że lokalna scena gastronomiczna rozwija się dynamicznie i zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej.

Arco by Paco Perez – pierwsza gwiazdka Michelin w Trójmieście

Restauracja Arco by Paco Perez, zlokalizowana na 33. piętrze budynku Olivia Star w Gdańsku, zdobyła pierwszą w historii Trójmiasta gwiazdkę Michelin. To prestiżowe wyróżnienie podkreśla wyjątkowy poziom kulinarny i zaangażowanie całego zespołu. Gwiazdka Michelin to marzenie wielu restauratorów, a jej zdobycie jest synonimem najwyższej jakości i doskonałości w sztuce kulinarnej.

„Przewodnik Michelin” – historia i znaczenie

„Przewodnik Michelin” istnieje od 1900 roku i jest uznawany za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie. Jego historia i reputacja sprawiają, że jest to najbardziej pożądane wyróżnienie w branży gastronomicznej. Każdego roku inspektorzy Michelin oceniają tysiące restauracji na całym świecie, przyznając im gwiazdki, rekomendacje lub wyróżnienia Bib Gourmand.

Trójmiasto na kulinarnej mapie Europy

Dołączenie Pomorza do grona miast wyróżnionych w „Przewodniku Michelin” potwierdza silną pozycję Polski na kulinarnej mapie Europy. Turyści coraz częściej wybierają nasz kraj jako cel podróży ze względu na bogatą ofertę gastronomiczną. Z roku na rok rośnie liczba restauracji, które zdobywają uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. To dowód na to, że polska kuchnia przeżywa swój renesans, przyciągając smakoszy z całego świata.

Gratulacje dla laureatów

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym restauracjom i ich zespołom. Osiągnięcie tak wysokiego poziomu i zdobycie rekomendacji w „Przewodniku Michelin” to ogromne wyróżnienie i dowód na ciężką pracę oraz pasję włożoną w codzienną działalność. Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej sukcesów dla naszych lokalnych gastronomów.


Źródło: Urząd Miasta