Nowe boisko przy CKZIU nr 2 gotowe na sportowe wyzwania

Nowe boisko przy CKZiU nr 2 na Obłużu jest już gotowe do użytku! Po długim okresie przygotowań, trawiasta nawierzchnia jest w pełni przystosowana do sportowych zmagań mieszkańców i uczniów.
- Nowoczesne boisko na północy miasta
- Łączna powierzchnia 850 m² dla sportu
- Firma HEIN Sp. z o.o. odpowiedzialna za budowę
- Plany na przyszłość kompleksu sportowego
- Nowe możliwości dla uczniów i mieszkańców
Nowoczesne boisko na północy miasta
Mieszkańcy północnych dzielnic miasta mogą już cieszyć się nowym boiskiem trawiastym, które powstało przy ul. Płk. Dąbka. Boisko zostało stworzone z myślą o grze w piłkę nożną, a jego budowa była możliwa dzięki projektowi zgłoszonemu w miejskim Budżecie Obywatelskim przez Janinę Wasylkę. Projekt zyskał poparcie 875 mieszkańców, co pozwoliło na realizację tej inicjatywy.
Łączna powierzchnia 850 m² dla sportu
Boisko ma wymiary 43,5 metra długości i 19 metrów szerokości, co daje łączną powierzchnię około 850 m². Trawa naturalna, która została wyłożona z rolki, przeszła proces aklimatyzacji i ukorzenienia. W ostatnim czasie zakończono również ostatnie odbiory techniczne, które potwierdziły gotowość obiektu do użytku.
Zgodnie z projektem boisko treningowe ma 43,5 metra długości oraz 19 metrów szerokości, co oznacza, że łączna nawierzchnia z trawy naturalnej zajmuje powierzchnię ok. 850 m² komentuje Przemysław Dalecki , dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Dzięki aż 8 bramkom o wymiarach 3x2 metry nowe boisko jest świetnym miejscem do urozmaiconych ćwiczeń w ramach treningów piłki nożnej. Co ważne, otoczenie obiektu przybrało nową, bardziej przyjazną dla uczniów i mieszkańców formę dodaje szef jednostki prowadzącej inwestycję.
Firma HEIN Sp. z o.o. odpowiedzialna za budowę
Realizacją projektu zajęła się firma HEIN Sp. z o.o., znana z profesjonalnej pielęgnacji i regeneracji muraw sportowych. To ta sama firma, która odpowiedzialna była za wymianę murawy na Stadionie Miejskim w mieście. Koszt budowy wyniósł 307.500,00 zł brutto, co obejmowało nie tylko samą murawę, ale także elementy małej architektury, takie jak ławki, wieszaki na ubrania, kosze na śmieci i tablica informacyjna.
Plany na przyszłość kompleksu sportowego
Nowe boisko to dopiero początek. W planach jest stworzenie całego kompleksu sportowego, który będzie obejmować pięć obiektów. Oprócz boiska z trawy naturalnej, planowane jest także boisko do piłki nożnej z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, dwa boiska do siatkówki plażowej oraz bieżnia o długości 120 metrów. W przyszłości kompleks ma służyć nie tylko piłkarzom, ale również miłośnikom innych dyscyplin sportowych, takich jak rugby, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis, badminton oraz lekkoatletyka.
Nowe możliwości dla uczniów i mieszkańców
Oddanie do użytku nowego boiska to ważny krok w kierunku rozwijania infrastruktury sportowej w dzielnicy. Dzięki nowemu obiektowi, zarówno uczniowie CKZiU nr 2, jak i mieszkańcy będą mieli dostęp do nowoczesnego miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. To także doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej poprzez wspólne sportowe aktywności.
Boisko przy CKZiU nr 2 to nie tylko infrastruktura sportowa, ale także symbol zaangażowania mieszkańców w rozwój swojego otoczenia. Dzięki inicjatywie Janiny Wasylki i wsparciu lokalnej społeczności, udało się stworzyć miejsce, które będzie służyć kolejnym pokoleniom sportowców.
Opierając się na: Urząd Miasta w Gdyni
![]()
Ostatnie Artykuły

Sierpień ’80 w Gdyni. Hołd dla strajkujących i odznaki dla bohaterów

31 domów i jedno wielkie święto. Focha pokazuje sąsiedzką Gdynię

Gdyński USC obsługuje transkrypcję małżeństw osób tej samej płci

65 metrów długości i otwarty pokład. Żaglowiec przypływa do Gdyni

Prawie 12 mln zł na gdyńską edukację. Remont kuchni zmieni siedzibę przedszkola

Dwaj mężczyźni ruszyli meleksiem z ośmioma pasażerami. Zostali zatrzymani

W Gdyni głos spotka tradycję podczas niezwykłych warsztatów

ENEJ na finał wielkiego festynu na północy Gdyni. Wstęp wolny

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Nowy szlak pokaże modernistyczne serce Gdyni. To efekt wpisu na listę UNESCO

Z Gdyni do Londynu. Marcin Białek reprezentuje Polskę przy IMO

Na Srebrzysku pożegnano „Stokrotkę” z Gdyni, bohaterkę Powstania Warszawskiego

226 projektów powalczy o głosy gdynian w Budżecie Obywatelskim

Droga Czerwona może powstać 16 miesięcy szybciej. Jest decyzja rządu
Przydatne dane teleadresowe
- Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni - bilety, godziny kasy, zniżki i dojazd
- Urząd Stanu Cywilnego w Gdyni - kontakt, sprawy, referaty
- Komisariat Policji Gdynia Redłowo - kontakt, zgłaszanie przestępstw, dzielnicowi
- Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy w Gdyni - kontakt, oddziały, oferta
- Odwoławcza Izba Morska w Gdyni - kontakt, właściwość i zasady postępowania
- Placówka Straży Granicznej w Gdyni - kontakt, godziny przyjmu, zasięg terytorialny
