Wiosenna akcja
Wiosenna fala dobroczynności przetoczy się przez nasze miasto już w najbliższą niedzielę, kiedy to ulicami zawładną wolontariusze z żonkilami w rękach. Celem jest wsparcie hospicjów i ich podopiecznych, a każda pomoc ma znaczenie.
  1. 14 kwietnia - dzień głównej zbiórki z wolontariuszami przy kościołach.
  2. Zbiórka online oraz stacjonarne puszki dostępne od 8 do 21 kwietnia.
  3. Żonkilowa Sztafeta i Parada - atrakcje towarzyszące zbiórce.
  4. Organizacje wspierające - lista hospicjów zaangażowanych w akcję.

Z inicjatywy lokalnych hospicjów, nasze miasto ponownie włącza się w akcję "Pola Nadziei". Jest to wydarzenie, które każdego roku gromadzi środki na wsparcie osób w terminalnym etapie choroby oraz ich rodzin. W tym roku, oprócz głównego dnia zbiórki, który przypada na niedzielę, 14 kwietnia, mieszkańcy będą mogli wspierać akcję przez cały tydzień.

Wolontariusze będą kwestować w strategicznych punktach miasta, w tym przy wszystkich parafiach oraz wybranych instytucjach takich jak Teatr Muzyczny czy IX Liceum Ogólnokształcące. Dla tych, którzy preferują wsparcie cyfrowe, przewidziano możliwość dokonania donacji przez internetową platformę.

Tradycyjnie, akcja nie obędzie się bez dodatkowych atrakcji. W tym roku organizatorzy zaplanowali "Żonkilową Sztafetę", w której wezmą udział motocykliści, oraz "Żonkilową Paradę" przebiegającą przez centrum miasta. Start parady zaplanowano przy znanej piekarni-cukierni, a zakończenie przy historycznym Dworze Artusa, co dodatkowo uświetni to wydarzenie.

Za organizację akcji odpowiadają liczne lokalne hospicja, w tym Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz inne ważne instytucje takie jak Pomorskie Hospicjum dla Dzieci czy Dom Hospicyjny Caritas. Wszystkie te organizacje łączy misja niesienia pomocy i wsparcia najbardziej potrzebującym.

Warto wspomnieć, że "Pola Nadziei" to ogólnopolska inicjatywa, która rozpoczęła się w 1998 roku w Krakowie. Od tego czasu akcja zyskała na znaczeniu i jest obecnie realizowana w wielu miastach w Polsce, promując ideę wolontariatu oraz otwarcia serc na potrzeby innych.


Na podst. Urząd Miasta Gdynia