Ponad 2 tys. mieszkańców rozliczyło PIT w Gdyni wspierając lokalny rozwój
Zachęta do wspólnego budowania przyszłości naszego miasta poprzez rozliczenie PIT-u lokalnie nie słabnie. Siódma edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zebrała już ponad 2 tysiące uczestników, a zainteresowanie nadal rośnie. To nie tylko okazja do wsparcia rozwoju infrastruktury i usług publicznych, ale także szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.
  • W ciągu pierwszych dwóch tygodni od startu konkursu zarejestrowało się 2 750 mieszkańców.
  • Średnia wpłata od jednego podatnika to 3198 zł, co przekłada się na znaczące wsparcie dla miasta.
  • Nagrody w loterii to m.in. trzy nagrody finansowe po 10 tys. zł, rowery miejskie i karnety na Open'er Festival 2024.
  • Rejestracja trwa do 15 maja, a udział mogą wziąć pełnoletni mieszkańcy, którzy rozliczą PIT w Gdyni.

Podatki lokalne są siłą napędową dla rozwoju każdego miasta. Dzięki nim możliwe są inwestycje w nowoczesny transport, kulturę, edukację, sport oraz ochronę zdrowia. "Dla wszystkich mieszkańców, którzy czują się lokalnymi patriotami i płacą podatek PIT w Gdyni, organizujemy siódmą edycję loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Nasze miasto wciąż zmienia się na lepsze. Dziś korzystamy z siedmiohektarowego Parku Centralnego, parków kieszonkowych w dzielnicach, nowoczesnych bibliotek, obiektów szkolnych i sportowych, a także z komfortowej, niskoemisyjnej komunikacji miejskiej. Bo razem możemy więcej. Dlatego zachęcam do rozliczania PIT-u w Gdyni i do udziału w loterii z atrakcyjnymi nagrodami" – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta.

Do udziału w loterii zachęcają również znane osoby z naszego miasta, takie jak fotografka Natalia Derewicz-Patoka i kierowca Damian Onasz. Każdy, kto rozliczy swój PIT w Gdyni, ma szansę na zdobycie jednej z wielu atrakcyjnych nagród. Wśród nich znajdują się trzy nagrody finansowe o wartości 10 tys. zł każda, rowery miejskie Baltica Gdynia, karnety na Open'er Festival 2024 oraz zestawy wakacyjne „I love Gdynia”.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy rozliczyć podatek dochodowy za 2023 rok w jednym z gdyńskich urzędów skarbowych, wskazując Gdynię jako miejsce zamieszkania. Nie jest wymagane zameldowanie w mieście. Rejestracja do konkursu odbywa się poprzez wypełnienie formularza na dedykowanej stronie internetowej, gdzie należy podać swoje dane osobowe i informację, gdzie złożony został PIT.

Pomoc w wypełnianiu formularzy oferują również konsultanci, którzy w marcu pojawili się w lokalnych centrach handlowych. W kwietniu można ich spotkać m.in. w galerii handlowej „Klif” oraz Centrum Handlowym „Batory”, gdzie udzielą wszelkich niezbędnych informacji i posłużą słodkim poczęstunkiem.


Opierając się na: Urząd Miasta