Spotkanie z historią i sztuką: Portrety kobiet z rodziny Zamoyskich w Gdyńskim Centrum Kultury
Zaproszenie do magicznego świata historii i sztuki: Odkryj tajemnice fotograficznych portretów kobiet z rodziny Zamoyskich
  1. Spotkanie z Barbarą Matwiejczyk, historyczką sztuki, odbędzie się w Gdyńskim Centrum Kultury.
  2. Zajęcia ujawnią historie sześciu kobiet z rodziny Zamoyskich, które żyły na emigracji i brały udział w ważnych dla Polski wydarzeniach.
  3. Barbara Matwiejczyk, profesjonalnie związana z fotografią i edukacją artystyczną, teraz także "licencjonowana" historyk sztuki, podzieli się swoimi odkryciami.
  4. Fotografie są częścią kolekcji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wkraczając do Gdyńskiego Centrum Kultury, mamy szansę przenieść się w czasie i przestrzeni, aby odkryć nie tylko piękno, ale i niezwykłe historie kryjące się za fotograficznymi portretami kobiet z rodziny Zamoyskich. Prowadząca spotkanie, Barbara Matwiejczyk, zabierze nas w podróż po życiu tych wyjątkowych dam, które nie były jedynie biernymi obserwatorkami historycznych zmagań, ale także aktywnie w nich uczestniczyły. Czyż nie brzmi to jak przepis na fascynujący wieczór?

Historia, podobnie jak fotografia, przechowuje tajemnice czasów minionych, pozwalając nam na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad przeszłością. Spotkanie to jest okazją, by poprzez sztukę fotografii zbliżyć się do historii, która została utrwalona na tych wyjątkowych portretach. Kobiety z rodziny Zamoyskich, które Barbara Matwiejczyk przybliży uczestnikom, odznaczały się nie tylko urodą, ale i wyjątkowym zaangażowaniem w życie społeczne i kulturalne swoich czasów.

Barbara Matwiejczyk, która na co dzień łączy pasję do fotografii z edukacją artystyczną, w swojej pracy niejednokrotnie udowodniła, że każdy obraz, każda fotografia ma swoją historię, która czeka, by zostać opowiedziana. Jej najnowsze osiągnięcie jako "licencjonowana" historyk sztuki dodaje głębi jej badaniom i pozwala na jeszcze pełniejsze odkrywanie tajników przeszłości.

Prace, które zostaną zaprezentowane podczas spotkania, są skarbnicą wiedzy o życiu kobiet, które nie bały się żyć pełnią życia, podróżować i angażować się w działalność społeczną, jak chociażby Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Warto zatem poświęcić ten wieczór, aby osobiście odkryć, jakie jeszcze tajemnice skrywają fotograficzne portrety kobiet z rodziny Zamoyskich, które znajdują się w zbiorach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.


Wg inf z: Gdyńskie Centrum Kultury