GCK Gdynia: Prelekcje o historii Gdyni z Radą Dzielnicy Śródmieście
!
Poznaj Gdynię na nowo
Rada Dzielnicy Śródmieście i Konsulat Kultury w Gdyni zapraszają na cykl spacerów i prelekcji po Gdyni. Od września do grudnia mieszkańcy i miłośnicy naszego miasta będą mieli okazję do wysłuchania i poznania ciekawych historii, a także odwiedzenia nietuzinkowych zakątków naszego miasta. Wydarzenia poprowadzą znani gdyńscy przewodnicy, pasjonaci i badacze historii naszego miasta, wstęp bezpłatny.
**** Serdecznie zapraszamy mieszkańców i miłośników Gdyni na cykl interesującyh prelekcji i spacerów, poznacie nieznane historie i odwiedzicie wyjątkowe miejsca na mapie miasta z morza i marzeń. Wydarzenia poprowadzą znani gdyńscy przewodnicy, pasjonaci i badacze historii naszego miasta mówi Beata Nawrocka, dyrektorka Konsulatu Kultury w Gdyni
Prelekcje odbywać się będą od września do grudnia w czwartki w godz. 17:00-18:00, w Konsulacie Kultury przy ul. Jana z Kolna 25 w Gdyni, wg następującego harmonogramu:
14 września czwartek 17:00 18:00 ** Michał Miegoń ** Muzyka śródmieścia artyści, kluby, publika / zamiennie Od big-beatu do Gdyńskiej Sceny Alternatywnej”
12 października czwartek 17:00 18:00 Robert Chrzanowski Miasto pod ostrzałem opowieść o tym, co zabrała Gdyni II wojna światowa”
9 listopada czwartek 17:00 18:00 **** Robert Chrzanowski Gdynia niezaistniała, czyli miasto z marzeń (i paru koszmarów) opowieść o niezrealizowanych gdyńskich inwestycjach większych i mniejszych”;
7 grudnia czwartek 17:00 18:00 Robert Chrzanowski
**** Drugi gdyński grudzień opowieść o pierwszych dniach stanu wojennego”
Jako Rada Dzielnicy co roku współtworzymy i finansujemy projekty związane z poznaniem historii i zakątków dzielnicy Śródmieście i nie tylko. Chcemy aby mieszkańcy oraz sympatycy Gdyni mieli okazję do odkrycia Gdyni z różnej perspektywy. Mamy nadzieję, że poprzez wykłady i wędrówki szlakami miasta uczestnicy wydarzeń zainteresują się Śródmieściem na nowo mówi Jędrzej Szerle, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście.
Spacery odbywać się będą w niedziele o godz. 12:00., start spod Konsulatu Kultury , ul. Jana z Kolna 25 w Gdyni , wg następującego harmonogramu:
17 września niedziela 12:00 **Michał Miegoń ** Wokół międzytorza spacer po dawnym torfowisku”
15 października niedziela 12:00 Robert Chrzanowski Gdyńska ziemia święta” spacer szlakiem budowli sakralnych (stałych i tymczasowych) różnych wyznań w śródmieściu
12 listopada niedziela 12:00 ** Michał Miegoń ** Gastronomiczna historia śródmieścia spacer śladami dawnych barów oraz restauracji”
10 grudnia niedziela 12:00 Robert Chrzanowski Gdyńska konspira” spacer szlakiem tajnych drukarni, siedzib konspiracyjnych organizacji, miejsc zamieszkania konspiratorów”
Wydarzenia poprowadzą Tomasz Rembalski, Michał Miegoń, Robert Chrzanowski, Krystian Mielczarski i Ewelina Marciniak.
!
Gdyńskie Centrum Kultury,
gck.gdynia.pl/spacery-i-prelekcje-o-historii-gdyni2023/
![]()
Ostatnie Artykuły

226 projektów powalczy o głosy gdynian w Budżecie Obywatelskim

Droga Czerwona może powstać 16 miesięcy szybciej. Jest decyzja rządu

Legimi w Gdyni wraca we wrześniu - kody znikną błyskawicznie

Jedna wiadomość do komendanta. Dzielnicowy z Gdyni doceniony przez mieszkankę

Uratowany bielik wrócił do natury. Pomogła akcja na plaży w Orłowie

Czy Kwiatkowski byłby zadowolony z dzisiejszej Gdyni?

Trzeci tor i nowe przystanki. Wielka kolejowa zmiana w Gdyni

68 ratowników i 11 psów rusza na poszukiwania. POPR świętuje ćwierć wieku

Stulecie praw miejskich połączyło Gdynię z 12 delegacjami

Nowy PSZOK w Eko Dolinie ma skrócić kolejki. Inwestycja za 5,9 mln zł

Za sukcesem UNESCO stały miesiące rozmów. Wśród dyplomatów była Gdynianka

Tame Impala pierwszą gwiazdą Open’era 2027. Rusza sprzedaż karnetów

Gdynia Dzieciom wraca z kinem, które nie traktuje młodych widzów ulgowo

Cios za zakupy warte 65 zł. Podejrzany o rozbój trafił do aresztu
Przydatne dane teleadresowe
- Nadleśnictwo Gdańsk - kontakt, drewno opałowe, zezwolenia i edukacja leśna
- Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego Ośrodek Zamiejscowy w Gdyni - kontakt, telefony, sprawy komercyjne i rekreacyjne
- Archiwum Państwowe w Gdańsku Oddział w Gdyni - kontakt, kwerendy, pracownia naukowa
- Zarząd Morskiego Portu Gdynia - kontakt, siedziba i terminale
- Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Gdyni - rekonwersja i wsparcie dla żołnierzy
- Prokuratura Rejonowa w Gdyni - kontakt, godziny przyjęć i zasięg terytorialny
