3 zatrzymane prawa jazdy, 121 mandatów karnych oraz 10 wniosków o ukaranie do sądu wobec kierowców przekraczających prędkość to efekt wczorajszych działań, które trwały od poranka do późnych godzin wieczornych. Przeprowadzona akcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych, miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przejawiającą się w głównej mierze zmniejszeniem liczby i ograniczeniem skutków wypadków.

W ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych, policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Taka akcja to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Rygorystyczne kary dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w obszarach zabudowanych mają chronić wszystkich użytkowników dróg przed tragicznymi następstwami zderzeń, potrąceń oraz innych wypadków, do których bardzo często dochodzi z powodu nadmiernej szybkości. Niestety nie każdy kierujący jest odpowiedzialny i wielu z nich ignoruje przepisy narażając siebie i innych.

Tylko podczas wczorajszych działań policjanci z drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci sporządzili 10 wniosków o ukaranie do sądu oraz nałożyli 121 mandatów karnych na kierowców, którzy złamali przepisy dozwolonej prędkości w mniejszej skali. W tych przypadkach także kierowcy wzbogacili swoje konta o karne punkty. W trakcie akcji funkcjonariusze skontrolowali 1 nietrzeźwego kierowcę, 3 osoby bez uprawnień oraz 1 kierującego, wobec którego został wystosowany wniosek o sprawdzenie kwalifikacji. Policjanci zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują – jezdnia to nie tor wyścigowy!