Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni zatrzymali 51-latka po tym, jak zaatakował pracowników jednego ze sklepów przy ul. Chylońskiej. Okazało się, że mężczyzna w ciągu ostatnich dni dokonał szeregu zniszczeń w lokalach usługowych oraz kierował groźby karalne wobec pracownika jednej z placówek, za co prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny. Zatrzymany usłyszał już kolejne zarzuty. Wczoraj na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 51-latka środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W sobotę przed 15.00, funkcjonariusze z Chyloni zostali wysłani na interwencję do jednego ze sklepów na ul Chylońskiej, gdzie według zgłoszenia agresywny mężczyzna zaatakował pracowników sklepu, a po wezwaniu Policji opuścił pomieszczenie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wszedł do sklepu i bez powodu zaatakował pracowników oraz klientów. Mundurowi zaczęli szukać agresora i po chwili zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Gdyni. W trakcie legitymowania 51-latek był agresywny i znieważył funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnej celi. W trakcie czynności służbowych okazało się, że 51-latek w ciągu ostatnich dni dokonał szeregu zniszczeń w lokalach usługowych (między innymi wyrwał ze ściany telewizor wystawowy, uszkodził w banku drukarki i zniszczył listwę w gniazdku), ponadto nie zastosował się do zakazu sądowego kontaktowania się i zbliżania do jednej z pokrzywdzonych, kierował groźby karalne oraz naruszył nietykalność klienta sklepu.

Wczoraj na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.