W środę od 23.00 przez osiem godzin, trwały działania na Chwarznie i Witominie. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców tych dzielnic. Policjanci kontrolowali osiedla, okolice sklepów, przystanków oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto mundurowi sprawdzali punkty, gdzie według zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa spożywany był alkohol w miejscach niedozwolonych. Działania to efekt między innymi ustaleń Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, kom. Adamem Nastałego z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta, Jakubem Ubych.

Policyjna akcja, która rozpoczęła się wczoraj o 23.00 miała na celu nadzór nad bezpieczeństwem na Chwarznie i Witominie. Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku kontrolowali osiedla, okolice sklepów, przystanków oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań funkcjonariusze nie tylko legitymowali pieszych ale również prowadzili kontrole pojazdów, zwracając szczególną uwagę na przypadki wykroczeń w relacji pieszy – kierujący. Z uwagi na zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, policjanci sprawdzali te punkty aby nie dopuścić do popełniania wykroczeń.

Policjanci apelują, zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo, niezależnie od pory dnia, roku, panujących warunków atmosferycznych, a także pośpiechu towarzyszącego kierowcom na co dzień. To na pewno nie była ostatnia taka nocna akcja policjantów.