Policjanci z Chyloni zatrzymali w piątek mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mundurowi ruszyli w pościg za uciekinierem, który został zatrzymany po około 11 minutach. Przestępca miał w samochodzie marihuanę, mefedron oraz tabletki psychotropowe. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do do 5 lat pozbawiani wolności.

W piątek około 01.00 policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd, który jedzie chodnikiem po Parku Kilońskim. Funkcjonariusze włączyli sygnały aby kierujący samochodem zatrzymał się do kontroli, jednak ten na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Kierowca skierował się w ulicę Chylońską, następnie Opata Hackiego, Zakręt do Oksywia i Morską, po czym skręcił na Estakadę Kwiatkowskiego. Po kilkunastu minutach pościgu, mundurowi zatrzymali uciekającego kierowcę na ul. Kontenerowej. Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Gdyni. Okazało się, że mężczyzna miał w samochodzie marihuanę, mefedron oraz tabletki psychotropowe. Funkcjonariusze przewieźli 21-latka na badanie krwi z uwagi na podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Następnie uciekinier trafił do policyjnego aresztu.

Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.