Dla dzieci

Cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.*

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W KONSULACIE KULTURY

▪ 8.10.2022 r. godz. 10.00 „Szalone galaretki – zajęcia kreatywne”

Zapraszamy do zabawy w galaretkowym świecie, który dostarczy wielu doznań sensorycznych. To niezwykłe połączenie doświadczenia, nauki i dobrej zabawy dla małych i dużych. Ta zabawa pozwoli na rozwój motoryki małej, precyzji ruchów, a także rozwój słownictwa i wyobraźni. Pamiętajcie, że będziemy się brudzić, proponujemy wziąć ubrania na zmianę. Zapraszam na niezwykłą podróż.

Prowadząca: Natalia Agaciak

22.10.2022 r. godz. 10.00 Przedszkolaki Legolaki” – zajęcia z klockami DUPLO

Dzieci bawiąc się, budują w oparciu o instrukcjespecjalne modele z klocków Lego® DUPLO, ucząc się przy okazji kolejnych liter alfabetu [A-Z], liczenia [0-9] oraz rozróżniania kolorów i kształtów. Każda literka ma przyporządkowany jeden lub kilka modeli do zbudowaniazwiązane z przedmiotami codziennego użytku, owocami, warzywami itd… A Wy wiecie jak rosną ananasy? Bo my nie wiedzieliśmy?

Prowadzący: Brick4kids

5.11.2022 r. godz. 10.00 „Kalejdoskop” – warsztat o kolorach

O ich niezwykłych cechach i magicznych właściwościach. Tylko promienie słońca i piasek na plaży, czy też kolory mogą być ciepłe? Puszysty śnieg, woda w potoku, czy też barwy mogą być zimne? Podczas warsztatów oprócz doświadczeń z kolorami i ich temperaturą (mieszanie farb, światło przechodzące przez pryzmat, kalejdoskop, filtryreflektorów, puszczanie “zajączków”, elementy sensoryczne zimno-ciepło) stworzymy również wielobarwne „bączki”.

Prowadząca: Urszula Kokoszka

19.11.2022 r. godz. 10.00 Mój bohater: Strażak” – wyjście do Straży Pożarnej.

Jak wygląda dzień z życia strażaka? Jakie są procedury, gdy nagle na komendzie rozlegnie się głośny alarm sygnalizujący pożar? Za jaki sprzęt od razu sięgają strażacy? Jeśli chcielibyście poznać odpowiedzi na powyższe pytania i wcielić się w rolę strażaka, zapraszamy Was na spotkanie.

UWAGA: Ze względu na charakterystykę zajęć, każdy Uczestnik (niezależnie od wieku) musi kupić bilet! Bilet w cenie 10 zł od osoby. 

Spotykamy się o 9:50 w Gdyńskim Centrum Kultury (ul. Jana z Kolna 25)

3.12.2022 r. godz. 10.00 „Mikołaj tuż, tuż” zajęcia muzyczno-plastyczne

Zapraszamy na zimowe warsztaty mikołajkowe. Dużo pięknych dźwięków, tańców, piosenek, a wszystko w świątecznym klimacie. Gdzie ukrył się renifer? Czy Mikołaj dostał już nasze listy? Na te i więcej pytań odpowiemy sobie podczas naszych zimowych zabaw. Stworzymy też świąteczne ozdoby i zatopimy w świątecznym klimacie. Do zobaczenia!

Prowadząca: Katarzyna Laszkowska

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tematów zajęć.