Policjanci w ramach akcji „Bezpieczny w drodze do szkoły” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni. Funkcjonariusze przeprowadzili spotkania w sześciu klasach, w trakcie których między innymi rozmawiali o bezpiecznych postawach na drodze, a także opowiedzieli o swojej pracy.

Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu, zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z policjantem z ruchu drogowego odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni. Celem akcji było ograniczenie zdarzeń w ruchu drogowym z udziałem osób małoletnich. Policjanci przeprowadzili zajęcia z sześcioma klasami. Głównym tematem poruszanym w trakcie prelekcji były zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci omówili z dziećmi bezpieczną drogę do szkoły oraz bezpieczne powroty do domu, a także ogólne zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Ponadto mundurowi opowiedzieli dzieciakom o swojej pracy. Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie zadawali policjantom pytania. Na koniec spotkania mundurowi wręczyli uczniom opaski odblaskowe. Przekazana dzieciom elementarna wiedza na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach ma je uczulić na zagrożenia i wpoić zasady właściwego zachowania na drodze.