Sposoby na zarabianie pieniędzy dzięki kryptowalutom

Kryptowaluty stały się ostatnio tematem rozmów w mieście internetowym. Od bycia niszowym tematem omawianym przez geeków, cyfrowe monety stały się teraz buzzwordem, który zna nawet twoja babcia. Każdy zdaje się wiedzieć o Bitcoinie i o tym, że jest to nowe cyfrowe złoto, w które trzeba od razu zainwestować. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z innych 999 kryptowalut tam dostępnych i jak można zarabiać pieniądze z nimi. W tym artykule badamy 10 sposobów, w jaki możesz zarabiać na kryptowalutach - innych niż kupowanie ich jako inwestycji lub handlowanie nimi na giełdzie. Te pomysły mogą nie być odpowiednie dla wszystkich, a przed przystąpieniem do jakiegokolwiek nowego przedsięwzięcia należy skonsultować się z doradcą finansowym. Ale jeśli czujesz się kreatywny, czytaj dalej, aby poznać kilka pomysłów na spieniężenie tych cyfrowych monet.

Uruchom węzeł i zostań nagrodzonym kryptowalutami

Wraz ze wzrostem popularności i wykorzystania kryptowalut wzrasta również liczba węzłów lub systemów komputerowych obsługujących sieć blockchain. Aby utrzymać rosnącą sieć, te węzły są nagradzane kryptowalutą za swoje usługi. Na przykład sieć Bitcoin jest nagradzana nowymi bitcoinami, dzięki czemu generowane są nowe monety. Podczas gdy zakładanie węzłów nie jest schematem get-rich-quick, może to być lukratywny biznes w dłuższej perspektywie. Jeśli jednak szukasz szybkiego zarobku, w tym artykule są inne opcje.

Pamiętaj, że musisz mieć dobre połączenie internetowe i dedykowany serwer lub komputer, aby to zrobić. Jeśli nie masz zasobów lub wiedzy technicznej, aby skonfigurować węzeł, możesz również kupić usługi hostingu węzłów w chmurze online. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą założyć węzeł, ale nie mogą zainwestować w drogi sprzęt lub dedykowany hosting.

Stwórz nowy blockchain i zostań nagrodzony kryptowalutą

Tworzenie nowych blockchainów i kryptowalut to kolejna duża rzecz, którą możesz zrobić, aby zarabiać kryptowaluty. Jeśli masz wiedzę techniczną i umiejętności programowania, możesz stworzyć nowy blockchain. Ten blockchain może być zintegrowany z innymi popularnymi blockchainami, takimi jak Ethereum, jak również Bitcoin. Możesz wydobywać, tworzyć ICO lub budować zdecentralizowane aplikacje (DApp) na tym nowym blockchainie. To wygeneruje nową własną kryptowalutę, którą możesz sprzedać z zyskiem.

Pamiętaj, że będziesz musiał wprowadzić na rynek swoją nową kryptowalutę i blockchain. Będziesz musiał stworzyć wokół niego szum i będziesz musiał znaleźć odpowiednich inwestorów i partnerów, którzy pomogą Twojemu blockchainowi i kryptowalucie odnieść sukces. Nie jest to łatwe zadanie, ale jest to lukratywny biznes, jeśli odniesiesz sukces. Jeśli nie jesteś osobą techniczną, ale masz pomysł na stworzenie nowego blockchaina lub kryptowaluty, możesz zatrudnić programistów online, aby ci pomóc. Programiści na stronach dla freelancerów, takich jak Upwork lub Freelancer, chętnie podejmują się tego typu pracy. Mogą pomóc Ci zaprojektować i stworzyć blockchain lub nową kryptowalutę.