Policja Gdynia: 90-letnia mieszkanka Gdyni zaufała fałszywemu policjantowi i straciła swoje oszczędności.

1 min czytania

Policjanci regularnie spotkają się z seniorami i ostrzegają przed działalnością oszustów. Podczas spotkań mundurowi propagują stosowanie zasad ograniczonego zaufania, a także mówią o metodach stosowanych przez przestępców. Akcje profilaktyczne funkcjonariuszy mają na celu ograniczenie przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, w szczególności oszustw dokonywanych metodą na policjanta, listonosza, członka rodziny. Niestety do jednego z takich zdarzeń doszło wczoraj - mieszkanka Gdyni straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mundurowi przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

Przestępstwa na szkodę seniorów, które są dokonywane przez osoby podszywające się podpolicjantów, pracowników urzędowych czyczłonków rodziny, stanowią poważne zagrożenie i wymagają dużego zaangażowania stróżów prawa aby im skutecznie przeciwdziałać. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów ograniczających działalnośćnp.fałszywychpolicjantów są akcje profilaktyczne, podczas którychpolicjanci uświadamiają mieszkańców przed niebezpieczeństwem oraz wskazują sposoby postępowania w przypadku próby oszustwa.

Niestety wczorajdoszło do jednego z takich oszustw. Do 90-letniej mieszkanki Gdyni zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako szef Policji. Oszust powiedział seniorce, że listonosz wraz z okolicznymi osobami działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej ale zostali zatrzymanii terazkobieta musi oddać wszystkie pieniądze, ponieważ są fałszywe. Kobieta posłuchała oszusta i wyrzuciłakilkadziesiąt tysięcy złotychprzez balkon.

Policjanci przyjęli zgłoszenie i pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców oszustwa.

Komenda Miejska Policji w Gdyni,

gdynia.policja.gov.pl/m17/informacje/wiadomosci/113283,90-letnia-mieszkanka-Gdyni-zaufala-falszywemu-policjantowi-i-stracila-swoje-oszc.html

Autor: krystian