Jeszcze jeden miesiąc wakacji, a wraz z nimi ciąg dalszy wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci odwiedzili przedszkolaków i przeprowadzili z nimi zajęcia edukacyjne. Podczas spotkania dzieci mogły poznać psa służbowego, który zaprezentował swoje umiejętności. Przedszkolaki przygotowały dla policjantów podziękowanie oraz prace plastyczne.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą, Policjanci z Oksywia oraz przewodnicy psów służbowych odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 48 w Gdyni. W trakcie spotkania mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie podczas wakacji, a także zaprezentowali umiejętności Szoguna – psa służbowego.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie bezpiecznego zachowania w wodzie. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, aby przedszkolaki nie oddalały się od swoich opiekunów i tylko pod ich opieką korzystali z przyjemności zabaw w wodzie.

Dzieci przesłały do komendy podziękowanie dla policjantów oraz wykonane prace plastyczne.