Sposoby na powiększenie pomieszczenia

Dysponujesz mieszkaniem o niewielkim metrażu? Małe pomieszczenie może stanowić wyzwanie aranżacyjne, ale można również tak zadbać o jego wykończenie, aby optycznie wydawało się większe. Niewielkie apartamenty, kawalerki, małe pokoje można zaprojektować w taki sposób, aby nie tylko świetnie się prezentowały, ale również świetnie spełniały swoją funkcję!

Jeśli szukasz sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia to zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu!

Po pierwsze - lustra!

Lustra są bardzo dobrym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni. Możemy wybrać kształt i wzór, który idealnie dopasuje się do wnętrza i będzie stanowić świetny element dekoracyjny, a jednocześnie sprawi, że przestrzeń będzie sprawiała wrażenie większej. Dobrym pomysłem jest zawieszenie go w pobliżu okna, co sprawi, że odbijający się widok stworzy następne “okno”, które rozświetli pomieszczenie. Duże lustra, odbijające wnętrze pozwalają na stworzenie iluzji znacznie większej przestrzeni, co dodaje znacznej przestronności wnętrzu.

Postaw na wielofunkcyjne elementy wyposażenia

Mała przestrzeń stawia wyzwanie - musimy wszystkie swoje rzeczy zmieścić na niewielkim metrażu. Jak to zrobić? Pomocne będą elementy wyposażenia, które spełniają więcej niż jedną funkcję. Przykładowo zamiast zakupu zwykłej pufy, można zakupić taką, która ma skrytki i możemy w niej przechowywać drobiazgi. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup szaf o właściwie przemyślanym systemie przechowywania. Takie proste rozwiązania pozwolą na znacznie lepszą organizację przestrzeni. Warto również postawić na jasne, “lekkie” meble. Masywne, ciemne regały czy szafy sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie przytłoczonego i zagraconego.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie!

Odpowiednio rozświetlone wnętrze sprawia wrażenie większego. Dużo lepiej w niewielkich pomieszczeniach sprawdzają się podświetlające wnęki czy oświetlenia punktowe niż duże żyrandole. Dodaje to pomieszczeniu lekkości.

Jasne kolory!

Jasne barwy zarówno ścian, podłóg jak i sufitu dodają wnętrzu lekkości. Biel, beż to kolory, które idealnie się sprawdzą! Jeśli lubimy akcenty kolorystyczne, to możemy zdecydować się na pomalowanie jednej ściany na bardziej wyrazisty, kontrastowy kolor, a pozostałe pozostawić w jasnej tonacji. Warto również pozostawić wąski pasek w kolorze farby sufitowej na górze ściany. Pozwoli to na optyczne podwyższenie pomieszczenia.

Po więcej wskazówek aranżacyjnych zapraszam na stronę https://pieknie-mieszkamy.pl/.