Do czego wykorzystuje się nowoczesny aparat USG?

Rozdzielczość o wysokim kontraście, wysokiej jakości transmisja, optymalizacja obrazu jednym dotknięciem, redukcja szumów, poprawiona elastyczność, szczegółowość obrazu i automatyzacja to cechy, jakie powinien mieć wysokiej klasy aparat USG.

Aparat USG – kto z niego korzysta?

Aparat USG wykonuje obrazy, aby można było zbadać narządy wewnątrz ciała. Maszyna wysyła fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które odbijają się od struktur ciała. Komputer odbiera fale i wykorzystuje je do tworzenia obrazu, a zatem wykorzystywany w medycynie i weterynarii.

Jednym z najczęstszych zastosowań ultradźwięków jest monitorowanie wzrostu i rozwoju płodu podczas ciąży, umożliwia lekarzowi ocenę stanu zdrowia dziecka, a także diagnozowanie potencjalnych problemów. W przypadku kobiet z niepowikłaną ciążą, USG nie jest niezbędnym elementem opieki prenatalnej. Istnieje jednak wiele innych zastosowań, w tym obserwowanie pracy serca, naczyń krwionośnych, oczu, tarczycy, mózgu, piersi, narządów jamy brzusznej, skóry oraz mięśni. USG jamy brzusznej może pomóc lekarzowi ocenić przyczynę bólu brzucha lub wzdęć. Może pomóc w wykryciu kamieni nerkowych, chorób wątroby, guzów i wielu innych schorzeń.

By aparat USG spełniał jak najlepiej swoją funkcję w praktyce, należy znaleźć producenta, który oferuje urządzenia najwyższej jakości o przetestowanej skuteczności i bezpieczności tego narzędzia. Jest to sprzęt, w który warto zainwestować.