Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W minionym tygodniu gdyńscy policjanci prowadzili działania, podczas których sprawdzali, czy w autobusach i innych miejscach przestrzegane są przepisy związane z pandemią koronawirusa. Akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym środkami komunikacji miejskiej oraz osobom przebywającym w przestrzeni zamkniętej.

Gdyńscy policjanci bezustannie prowadzą działania na rzecz walki z koronawirusem. Każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy Gdyni oraz osoby przyjezdne stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. W ramach codziennej pracy mundurowi kontrolują środki komunikacji miejskiej, galerie handlowe oraz inne lokale usługowe.

Tylko w ostatnim tygodniu funkcjonariusze skontrolowali 305 autobusów, 711 placówek handlowych oraz 790 innych obiektów. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku noszenia maseczek ochronnych, stróże prawa podjęli 375 interwencji, z czego pouczyli 927 osób, wystawili 13 mandatów karnych i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i najbliższych zależy przede wszystkim od naszej odpowiedzialnej postawy. Policjanci będą nadal prowadzić działania – wszystko po to, aby zatrzymać transmisję wirusa.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas działań związanych z walką z koronawirusem