Policjanci codziennie zwracają uwagę na to, czy wszyscy stosują się do obostrzeń sanitarnych. Przez ostatnie dwa dni mundurowi prowadzili wzmożone działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pomimo wcześniejszych upomnień wciąż są osoby, które lekceważą przepisy. Pamiętajmy, że Covid–19 nie zniknął i tylko dzięki wspólnej odpowiedzialności możemy mieć wpływ na pokonanie tego niewidzialnego wroga.

W środę i czwartek policjanci garnizonu gdyńskiego wzmożyli działania i kontrolowali wszystkie miejsca, gdzie zazwyczaj grupują się mieszkańcy. Akcja funkcjonariuszy dotyczyła przestrzegania obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Stróże prawa sprawdzali, czy osoby przebywające na terenie miasta stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Pomimo obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, wciąż zdarzają się przypadki nie stosowania się do tego przepisu. Mundurowi w trakcie pracy przeprowadzili 169 kontroli w transporcie publicznym, 345 kontroli w placówkach handlowych oraz 223 kontrole w innych miejscach publicznych. Podczas działań policjanci pouczyli 193 osoby i wystawili 2 mandaty karne.

Pamiętajmy, że wirus jest groźny i wciąż narażeni jesteśmy na chorobę Covid-19. Przypominamy, że obowiązujące obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów kontrolujących autobus