Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Depilacja laserowa Gdynia

Laserowa depilacja to stosunkowo nowa metoda usuwania niechcianego owłosienia. Zyskuje ona coraz większą popularność, jednak nadal wiele osób zadaje sobie pytanie, czy zabieg ten jest bezpieczny. Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Depilacja laserowa - czy jest bezpieczna?

Choć wydawać by się mogło, że depilacja laserowa może zagrażać naszemu zdrowiu, to jednak jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod usuwania niechcianego owłosienia. Laser nie uszkadza bowiem skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej, np. w okolicach bikini, pach czy na twarzy. Jeżeli interesuje Cię laserowa depilacja Gdynia, to pamiętaj, aby sprawdzić gabinet, w którym będzie wykonywany zabieg. Używany w nim sprzęt powinien bowiem posiadać niezbędne atesty, bo tylko takie urządzenie zapewni bezpieczeństwo. Jeżeli natomiast pragniesz usuwać owłosienie w warunkach domowych, to nie wybieraj urządzenia do profesjonalnego użytku. Będą one zbyt silne do użycia w domu, przez co mogą zostać nieprawidłowo zastosowane.

Często wskazuje się również, że laser może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór skóry. Trzeba jednak podkreślić, że nie przeprowadzono żadnych medycznych badań, które potwierdzałyby powyższą tezę. Jeżeli tylko zabieg depilacji będzie wykonywany prawidłowo, to nie powinien w żaden sposób pogorszyć stanu skóry. Zabieg nie powoduje w szczególności podrażnień czy wrastania włosków, dzięki czemu może być stosowany na każdej części ciała, a przy tym dla wielu osób nie jest bolesny. Należy jednak powstrzymać się od wykonania zabiegu, jeżeli skóra byłaby podrażniona, w stanie chorobowym czy przy aktywnej infekcji.

O czym pamiętać, wykonując depilację?

Istnieje kilka wskazówek, których należy przestrzegać, wykonując depilację laserową. Po pierwsze, jeżeli wykonujesz depilację w domu, to dokładnie stosuj się do zaleceń producenta. Gabinet kosmetyczny Gdynia z pewnością wskaże Ci, aby przed zabiegiem nie przyjmować suplementów diety oraz preparatów ziołowych, a także zrezygnować z innych metod depilacji przez 4-6 tygodni przed wykonaniem zabiegu. Co więcej, aby depilacja była skuteczna, należy zaprzestać stosowania samoopalaczy, kosmetyków z kwasami i z retinolem, a także z opalania się. Po wykonaniu zabiegu warto natomiast powstrzymać się od pływania w basenie oraz od wykonywania peelingów. Jeżeli będziesz przestrzegać powyższych zasad, to zabieg przyniesie trwałe efekty. Biorąc pod uwagę, że wskazana powyżej metoda depilacji jest dość kosztowna, warto dołożyć starań, aby wzmocnić prawdopodobieństwo jego skuteczności.